Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátra menetben sípol, koppan...

Hátra menetben sípol, koppan , mi okozhatja ?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre az elmúlt jó pár napban , hogy hatra menetbe (automata) ha gurulok és rá lépek a fékre és ki van csavarva kicsit is a kormány akkor roppan egy hatalmasat a jobb első kerek mintha megállna a kerek és elindul újra .

Másik kérdésem pedig szinten ugyanúgy hatra menetben ha rá lépek a fékre kicsit is (nem sűrűn csak ritkán ) nyíl akkorát a fék mintha egy IFA fékezne , de csak egyszer. Valakinek valami ötlete ?? (Persze menni fog szerelőhöz ). BMW e92 az alany



#autó #fék #Hatra menet
2022. márc. 8. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
dobd ki...
2022. márc. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ízlések és pofonok ;) de nem ezt kérdeztem .
2022. márc. 8. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
A roppanást a stabpálca okozza valószínűleg, tipikus BMW betegség nem nagy ügy. A féknél sok oka lehet, kezdve az olcsótól az egészen drágáig. Váltó amúgy jól vált?
2022. márc. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A hátramenetes fékezés hogy van pontosan? Mi az hogy csak néha lépsz a fékre? Automata váltót kizárólag álló helyzetben vagyis lenyomott fékkel szabad állítani. Vagy néha erősen fog a fék néha meg nem?
2022. márc. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Komolyabbra véve a szót, először a féktárcsa, fékbetét állapotát kéne megnézni, ezt magad is megteheted. Recseghet pl. akkor ha a fékbetétből letörik egy darab, és ilyenkor pl. csak hátrafelé rossz a fék.

Kanyarodáskor van -e furcsa zaj a kerekek felől? Mert ha igen, lehet kerékcsapágy, gömbcsukló is a ludas. Mindenesetre aknából rendesen meg kéne nézni, meg a féltengelyeket is.

2022. márc. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha sípol ott már nagyon oda van a váltó.
2022. márc. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

" nyíl akkorát a fék mintha egy IFA fékezne "

Na ez mit jelent?

2022. márc. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

3# köszönöm , igen jól vált de már lassan abban is kell olajat cserélni 😇


#4 Nem érted , természetes hogy csak álló helyzetben féken lepve váltunk fokozatot , de én úgy értem hogy mikor épp tolatsz már és rá lépsz a fékre kicsit hogy ne szaladjon el az autó .



5# zsír új ate tárcsa / betét van az autóban nincs rajta 4000km még . Nincs semmi fura hang kanyarodaskor

2022. márc. 9. 07:08
 9/9 A kérdező kommentje:

6# nem értem mi köze a vàltohoz, vagy épp a váltó “nyíl” ekkorát szerinted .?


7# fékre rá lepve sípol egy hatalmasat.

2022. márc. 9. 07:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!