Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorkerékpármotor igényli...

A motorkerékpármotor igényli a túráztatást?

Figyelt kérdés

Az utcánk tele van hithű megszállott motorosokkal. Nem tudom, hogy a motoroknak valóban van-e szükségük arra, hogy indítás után kicsit melegítik alapjáraton (eddig stimmt), de aztán indulás helyett húzogatják a gázkart és idegesítő szólamokat* nyomatva a motorral. Kell ez a motornak, vagy inkább indulhatnának egyből?


*zzznnn-zzzznnn-zzzz-zzz-zzzz-zzzzzzzzzzzzzzzzznnnnnnnnnnnnnn


2010. szept. 12. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
a motoros fülének van rá szüksége :)
2010. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó-jó, de az enyémnek nincs :((((
2010. szept. 12. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:
hamarabb felmelegszik üzemi hőfokra.
2010. szept. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A motor nem igényli a túráztatást, van annak alapjárata, elvan nagyon jól. A bemelegedésen meg nem sokat segít a túráztatás, mert igazán csak terhelés alatt melegszik a motor, terhelés nélkül hiába húzod neki, lassan éri el az üzemi hőmérsékletet.
2010. szept. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ok tudom én is csak védeni akartam "szegény" motorosokat.
2010. szept. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tök nyugis helyzetbe leáll a motor, olyan mintha -1000-es folrdulatról indulna, ezért felpörgeti hogy jobban gyorsuljon. mint én :D
2010. szept. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát műszaki oka van? Ezekszerint a motorkerékpár-motorok nem tartják meg maguktól az alapjáratot úgy, mint az autók? (Nem kötekedek, csak kérdezem, mert nem értek hozzá)
2010. szept. 13. 18:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Sportmociknál, sokkal finomabb illesztések vannak mint az autó motoroknák. Ezért kell picit alapjáraton melegíteni. Amikor elindítod hidegen "--" van a kijelzőn ha elérte a kb. "35C" ot akkor kiirja számokkal. Ez motoronként változik. Nah amig megjelenik ez a szám addig kell melegíteni alapjáraton. Csak a sok idióta tulzásba esik és amíg nem éri el az üzemi (kb80C) addig egy helyben járatják.. Ez negyed óra kb. és teljesen felesleges. Ha huzogatják neki picit akkor gyorsabban bemelegszik, de tök felesleges. Mert elindulsz vele akkor 4-5 perc alatt üzemmeleg.. Az is lehet persze, hogy csak azért túráztatják, mert jó hangja van.. :D
2010. szept. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!