Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó biztosítás ez jelenleg...

Robogó biztosítás ez jelenleg hogyan működik?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek! Van itthon egy jelenleg üzemképtelen állapotban levő 50-es robogóm amit a közeljövőben nem tervezek még megjavíttatni de tavaly kötöttem rá biztosítást és most jelenleg hogy üzemképtelen így nem is tudom használni. A biztosítónál műszaki hibára vagy ilyesmire hivatkozva megtudom rá szüntetni a biztosítást? Vagy csak egyszerűen várjam meg a biztosítási évfordulót ami már hamarosan ittvan és ne fizessem be az érkező csekket?

Én úgy tudom ha nincs befizetve akkor 60napon belül automatikusan megszűnik. Erről esetleg ki mit tud?

Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!



2022. márc. 1. 06:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem hivod fel a biztosítót, biztos elmondaná és az többet érne mint amit esetleg itt mondanának.
2022. márc. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk kifejezetten igaz!
2022. márc. 1. 06:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A segédmotoros kerékpár felelősség biztosítására más szabályok vonatkoznak, mint a rendszámos járművekre. Például a biztosítás nem hosszabodik meg automatikusan, hanem mindig újra kell kötni. Bár ezt speciel a biztosítók sem mindig tudják, ezért a legtöbb nem is alkalmazza. Másik, hogy a smk-nál nincs fedezetlenség, ezért nem kötelező újítani, biztosítás nélkül is lehet tartani, csak ne közlekedj vele. Azt ajánlom, hogy a biztosítás lejártával szüntesd meg a biztosítást, ugyanúgy, mintha biztosítót váltanál, a nemfizetés miatti megszűnésnél más jogi problémák is felvetődnek.
2022. márc. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3-as: Milyen igazad van! Erre nem is gondoltam

Így fogom tenni mivel úgysem közlekedem mostanában vele így ha lemondom róla a biztosítást mintha váltani akarnék akkor sincs gond! Fel is hívom ma őket ezzel kapcsolatban!

2022. márc. 1. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!