Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől párásodhat a szélvédő?

Csontos13 kérdése:

Mitől párásodhat a szélvédő?

Figyelt kérdés

Fagyálló hűtőfolyadékot cseréltem az autómban,és azóta zsíros,olajos pára van a szélvédőkön. Lehetséges hogy a fagyálló miatt van? G12 helyett G11-est tettem bele,mert nem néztem utána hogy milyen való bele.

A lábtérnél nem vizes a szőnyeg,ami arra utalna hogy a fűtőradiátor esetleg ereszt. Pollenszűrőt is cseréltem,de ugyan úgy párásodik.



2022. febr. 16. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Erre azt szokták mondani, hogy koszos a klímarendszer. Én konkrétan kivettem télire a pollenszűrőt, és így nem annyira vészes. A három hátsó üveg továbbra is párásodik mint a fene, de az első szélvédő legalább nem, és a két oldalsó üveg sem annyira.


Nekem is azt mondták, retkes a klímarendszer.

2022. febr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ha nincs bekapcsolva a klíma akkor is tud párásodni a szélvédő tőle? Azért nincs bekapcsolva mert tölteni kell :)
2022. febr. 16. 09:34
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Hat, olajos paranak nagyon nem kene lenni a szelvedon, tuti hogy ha minimalisan is, de ereszt a futesed valahol. A sima parasodas az az eltomodott pollenszurotol szokott lenni, de azt a legkondi pillanatok alatt megszunteti, szoval kezdj egy erot meg penzt gyujteni...
2022. febr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
klímarendszer része a fűtés is... :/
2022. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szivárog valahol a hűtőfolyadék? Nem érzel jellegzetes fagyálló szagot? Pollenszűrő cserélve, klíma takarítva mikor volt utoljára?

Nálam max akkor van némi párásodás, ha szakadó esőben vizes ruhában ülök be az autóba. Egyébként semmi. De a klímát se éreztem még soha büdösnek.

2022. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg külső keringetésre kell állitani a fűtést.
2022. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

3-as hozzászóló: Nekem is az a gyanúm,de még reménykedem hogy csak a fagyálló volt benne sz@r. Most vettem bele G12-est,felhígítottam desztillált vízzel,eddig nem párásodik.


5-ös hozzászóló: Pollenszűrőt 1 hete cseréltem benne,azt viszont nem tudom hogy mikor volt a klíma tisztítva,de nem is használom töltés hiányában.


6-os hozzászóló: alap hogy Külső keringetésen van,de köszönöm a választ.

2022. febr. 16. 16:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ize, tok mindegy hogyan higitod vagy sem: a futes zart kor, abbol sehol se johet ki folyadek, kiveve a biztonsagi szelepet. Ha az utasterbe barmilyen modon bejut belole akar csak goz is, az baj.
2022. febr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi volt a gond? Az enyèm is zsíros párás.
febr. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!