Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dupla adásvételi?

Dupla adásvételi?

Figyelt kérdés

Vettem egy autót, természetesen adásvételivel, de én hülye már csak otthon vettem észre, hogy a forgalmin és törzskönyvön más név szerepel. Kérdésemre azt a választ kaptam tőle hogy van még egy adásvételi a kocsiban, csak elfelejtette mondani, azt is vigyem a kormányablakba és elintézik, nem lesz gond.


Tehát az a felállás, hogy a forgalmin szereplő úriember a tulajdonos, aki elméletileg eladta annak, akitől én vettem az autót. De mivel a forgalmi még az "eredeti" tulajé, gondolom nem lett átíratva. Most pedig azon az adásvételin, amit velem írtunk, azon pedig eladóként ugye az szerepel, akitől én vettem, aki értelmezésem szerint nem a tulajdonos.


Jelenleg ott tart az adásvétel, hogy megvan az adásvételi, pénz átadva, autó nálam, kötelező megkötve, holnap viszem eredetiségvizsgára, és utána szeretném vinni a kormányablakba.


Remélem érthető a helyzet, ha valaki tudna érdemben hozzászólni, annak megköszönném a segítségét!



2022. febr. 7. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Duplán fogsz átírást fizetni.
2022. febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%
Én hagynám a fenébe.
2022. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A köztes adásvételi neked ndm fog semmi gondot okozni, sokan fosnak tőle, de csak azt fogják hűzgálni miatta, aki nem íratta át.
2022. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ahogy a 3-as mondja, köztes adásvételinek, vagy adásvételi láncolatnak hívják a manővert. Azt fogják büntetni, aki nem íratta át, azaz nem fizetett vagyonátruházási illetéket.


Ebből bajod nem lesz, feltéve, ha formailag-tartalmilag elfogadják mindkét adásvételit az okmányirodában.

2022. febr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvileg működik a dolog, ha megvan a hibátlan adasvételi lánc.

De amúgy durva hogy úgy vettél kocsit, hogy a forgalmit meg sem nézted.

Rendszám, alvázszám, motorszám azért stimmel?

2022. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyik oldalról nézve, csupán egy láncolati hiba, ami egy kis jóindulattal korrigálható.

Más szempontból nézve viszont olyantól vásároltál, akinél nem voltak adottak 100%-ig, az adásvételi feltételek.

Szóval innen csak a vakszerencsében bízhatsz, hogy nem egy szőrszálhasogatóhoz kerül az ügy.

2022. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!