Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan lehet tudni hogyha...

Honnan lehet tudni hogyha rossz a katalizátor az autón?

Figyelt kérdés
Alapjáraton egyáltalán nincs szaga(onnan tudom csak hogy jár ha mögötte állok, hogy van egy minimális hangja, szag vagy látható füst nem jön a kipufogóból), nem fulladozik, nem tudom gyengült-e mert most vettem nemrég, check lámpa nem ég, a kipufogó vége eléggé kormos, eszi az olajat. Szerelőnél másért nemrég volt az autó, azt mondta rá hogy jól húz. 2005-ös benzines autó.
2022. febr. 6. 23:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Check engine kivillan például.
2022. febr. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezzel azt akarod mondani, hogyha nincs check engine lámpa, akkor biztosan jó a katalizátor?
2022. febr. 7. 10:21
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Ja hogy olyan ősrégi kocsiról van szó? Megnő a fogyasztás például. De gondolom fogyasztásmérő sincs a kocsiban.
2022. febr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hogyha neked a 2005-ös ősrégi, akkor igen. Nincs benne fogyasztásmérő, picit sokat fogyaszt, de nem tudom teli tankkal mérni, csak tippelni. Valami gyorsításnál csörög, ami biztos hogy nem a lánc.
2022. febr. 7. 11:10
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ebből nem tudni, ezer meg egy dolog csöröghet. Vidd el szervizbe mert ha semmi visszajelzés nincs akkor konkrétan tünete sem.
2022. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mint írtam volt szervizben, akkor pont nem csinálta. Elég gyakran csinálja a hangot, de pont a szerelőnél nem… Nem akarom, hogy még jobban hülyének nézzen, ezért távgyógyítást kérnék tőletek. Hogy lehetne biztosra menni, hogy a katalizátorral van a gond? Valami házi praktika? Abban hiszek én is hogy check lámpa égne ha rossz lenne, de ki tudja… Le szeretném tesztelni.
2022. febr. 7. 11:43
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Figyu. Nincs check engine, nincs fogyasztásmérő, tankolással nem tudod számolni. Itt nincs olyan hogy távgyógyítás. A katalizátor nem csörög, kivéve ha elengedte a tartó és elmozdul, de ezer plusz egy másik dolog is csöröghet. És de igen, a check engine ég ha rossz, valamelyik autóban külön a katalizátornak is van visszajelzője. Nincs semmi házi praktika, főleg ha semmit sem értesz az autószereléshez.
2022. febr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Akár az is lehet hogy a sufniban javított kipufogón elszabadult egy bilincs vagy valami. Úgy vettem, hogy a kipufogó össze-vissza van hegesztve mindenhol, gondolom nem akartak rá 50 ezerért kipufogót venni, inkább otthon meghegesztgették. Vagy motortartó bak esetleg?
2022. febr. 7. 11:55
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Nézz alá. Lehet, ahogy akármilyen kókányolt alkatrész lehet.
2022. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Váltóban széteshetett valami? Sebességben, menet közben enyhén remeg a váltókar. Vételkor nehezen vette az ötödiket és amikor elvittem szerelőhöz, elég sok váltóolaj hiányzott belőle, 0,5-1 litert tudtak rátölteni. Most hogy meg lett mozgatva, jól veszi, viszont az egyest picit akadósan. Rángatás előfordul néha sebességben.
2022. febr. 8. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!