Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autó indul el gáz...

Milyen autó indul el gáz nélkül, csak a kuplunggal a dízel, vagy a nagy köbcentis, vagy kell hozzá mind a kettő?

Figyelt kérdés
2007. dec. 29. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Nekem benzines van, annak sem kell gázt adni indításkor.
2007. dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
97%
teljesen mindegy, hogy dízel vagy benzines...a lényeg, az alapjárat. Attól függ milyen magas ill. alacsony. Azt lehet úgy beállítani, hogy kuplung felengedésével gáz nélkül guruljon!
2007. dec. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát, az enyém biztos lefullna gáz nélkül. (2000ccm, 1.8 t) A dízel viszont biztos nem. Egy haverom mutatta, hogy gáz nélkül felkapcsolgatott 5. -ig. (terepjáró) Érdekes volt .
2007. dec. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Gázt adni vagy nem adni.. Érdekes kérdés, de az tuti, h minden diesel addig megy alapjáraton mondjuk egyes kettesben amig meg nem únod. Na ezt próbáld meg egy benzinessel. Menni fog akkor, ha nagy a köbcenti és nagy a nyomaték. És itt a kulcsszó amire ki akartam térni azért, h az előttem levő válaszolók is tanuljanak: NYOMATÉK!!!! egy azonos köbcentis diesel vagy benzines közül mindig a dieselnek van nagyobb nyomatéka... Ettől indulhat el gáz nélkül.
2008. jan. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
na akkor hadd zárjam le a vitát. tehát: a kérdés nem pontos, tehát nem lehet egyszerű választ adni rá (igen-nem). vannak körölmények, amikor BÁRMELYIK autó elindul ily módon, van, mikor EGYIK SEM. mire gondolok? egy JÓL BEÁLLÍTOTT motornak el kell bírnia az autó súlyát alapjáraton (gyári autóra gondolok, amibe eleve olyan motort szerelnek, ami meg bírja mozdítani). ehhez viszont finoman kell kuplungolni. gyengébb motornak lassabban kell felengedni a kuplungot, erősebbnek lehet gyorsabban (egy ember is el tud tolni sík terepen egy vagont, vagy elvontat egy hajót, csak baromi lassan tud elindulni). tereptől is függ a dolog. sík terepen aszfalton bármikor elindulsz, nagy emelkedőnek egy erőmű kategóriás kocsi sem indul el. tehát a lényeghez semmi köze sem a hengerűrtartalomnak, sem a forgatónyomatéknak. ezek a paraméterek csak a fentebb említett esetekben számítanak, de a kérdés lényegén, magán az elindulás tényén nem változtatnak. azaz ennek tükrében a kérdésre a válasz: jó beállítás esetén minden autó elindul gáz nélkül
2008. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

1300 köbcentis autó (benzines) helyből elindult ötös sebességben gáz nélkül, csupán a kuplung kiengedésével...

a lényeg, h érezd a motrot... ha igen kiengeded a kuplungot meghal... ha ügyesen bánsz a kuplungal el indul...

szerintem egyesben bármi elindúl gáz nélkül...

2009. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk corollánk van, nem tudom mekkora a motorja kapásból, de az hét szentség, hogy egyesben is lefullad, ha nem adok gázt és nem nyomom be a kuplungot. :)
2009. júl. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

A benzines kocsink elindul gázadás nélkül 1.esben de nagyon lassan kell ahhoz felengednem a kuplungot és csak sík úton megy vagy lejtőn de ott már fék felengedéssel is :)


A tanulóautó dízel volt és az könnyen elindult gázadás nélkül, úgy köröztem a rutinpályán hogy 2esben gurultam (persze váltás előtt gyorsítani kellett), kiengedett kuplunggal, gáz nélkül.


A simsonom is elindult kiengedett kuplunggal ha megemeltem az alapjáratot.


Igazából az alapjárattól függ.

A dízel tanulóautó 1000-es fordulattal ketyegett, a benzines kocsink 800-as fordulaton duruzsol alapjáraton.

Szerintem a tanulóautónak meg volt emelve az alapjárata. figyeltem én más dízelt is amikben ültem és mindegyiknek 800 volt az alapjárat.

2010. szept. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Én az oktatóval gáz nélkül indultam emelkedőre benzines autóval. Meg kell tartani a kuplungot ott, ahol a tárcsák érintkeznek, aztán felengedni, amikor már gurul. Én pont hogy gázzal nem tudom, hogy kell. (Még nincs jogsim, mielőtt valaki megijedne :D)
2021. júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!