Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ABS lámpa? Részletekért katt

ABS lámpa? Részletekért katt

Figyelt kérdés
A minap mentem a városban, kb 80as tempóval(megengedett részen) és egyszer csak kiszaladt elém a fák közül egy kutya de olyan közel volt, hogy ki nem tudtam kerülni, csak fékezni ahogy csak tudok. Az ABS-t nem éreztem, hogy elkezdett volna dolgozni, a kerekek sem csúsztak csak akkor amikor picit balra vettem, hogy ne kapjam telibe a kutyát akkor hallottam, hogy a bal első kerék kicsit fütyöl. Miután haza indultam, akkor láttam, hogy a műszerfalon kigyulladt az ABS lámpa. Szerintetek miért lehet?Vagy az is lehet, hogy csak azt jelzi a műszerfal, hogy kezdenek elkopni a fékek?(2002es Skoda Fabia-ról van szó)
2010. szept. 10. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elkopott fékbetétet még ha érzekelős is, akkor sem az ABS lámpa jelzi.

Más hiba lesz, ha világít a lámpa nincs ABS , kikapcsol hiba miatt.Mostani esős időben könnyen tudod ellenőrizni, irány a szervíz.

2010. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy az ABS felirat benne van abban a köröcskében, ami a fékbetéteket jelzi
2010. szept. 11. 13:03
 3/4 lodarazs ***** válasza:
2002-es Fabia-ban nincs kopásvisszajelző. Ha folyamatosan világít az abs lámpa, akkor tényleg nem működik, el kell vinni szervizbe. Több mindentől lehet ( biztosíték, fordsz. jeladó, beázott csatlakozó stb.)
2010. szept. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
meglett a hiba, egy kigett biztositek volt a hibas, es gyorsan meg is lett oldva.
2011. márc. 11. 14:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!