Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire figyeljek használt autó...

Mire figyeljek használt autó vásárlásnál, hogy ne verjenek át?

Figyelt kérdés
Nincs olyan ismerős, aki nagyon értene az autókhoz. Meg aztán bele senki nem lát, a külső állapotát meg én is látom. 10-12 éves diesel lesz. Lehet, hogy kereskedésből, de nem biztos.

2022. febr. 4. 13:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%
Ha te most leragadsz egy válasznál, akkor más baj is van nálad.
2022. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Dakotákkal légy előítéletes...
2022. febr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak simán ignoráld a dakotákat úgy, ahogy vannak.
2022. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha kinézel egy autót nem ártana ismerned valamennyire. Nézz hirdetéseket miket árulnak, és az adott márkát, modellt az interneten megnézed melyik motorral szerelt jó, melyikkel van sok probléma, mire figyelj vásárlásnál stb...

Persze számíts arra hogy hibák lesznek egy vásárolt autónál csak nem mindegy milyen hibák, mert nem mindegy hogy pici hiba vagy egy komolyabb.

Nyilván állapotot kell nézni azt látod hogy mennyire van leélve. Érdemes rákérdezni mik voltak korábban javítva, szervízkönyvet elkérni vagy számlákat, előéletet megnézni pl ügyfélkapun bár ott túl sok infó nincs de fizetős oldalakon elég sok midnent le lehet kérdezni, persze ez sem 100% hogy mindent megtudsz az autóról.


Persze ahhoz hogy képbe legyél az adott autóval vásárlásnál előtte nézz utána hogy az adott autónál mire figyelj nagyon oda vásárlásnál.


Az hogy kereskedőhöz mész vagy magánszemélyhez igazából midnegy mert akármelyik átvághat.


Persze vásárlás előtt kérj egy átvizsgálást, keresel egy szervízt ahol vállalnak ilyet, ésazt a 20 ezret szépen rászánod és elviszitek oda az autót átnézetni, ott úgy is megmondják mi van vele, mi az ami cserés, mi az ami nem, vagy ráérős.

2022. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan kérdés, amit számtalanszor feltettek már a gyakori kérdéseken meg is lett válaszolva számtalanszor jó és kevésbé jó tippekkel.

Mégis mindig van olyan aki vagy lusta keresni, vagy nem tud keresni vagy lehet arra gondol, hogy közben meglett a használtautóvásárlás szentgrálja, amitől minden laikus egyszeriben képzett szerelő, fényezőmester és a pszihológia kandidátusa lesz egy személyben - egy kb 5 perces gyorstalpalót követően.


Én sem értek a kocsikhoz, egyszerűen megnéztem párat és ami jónak tűnt ahhoz megfizettem egy szakembert és eljött velem megnézni. Ez van, hülye vagyok a kocsikhoz. Tankolni tudok bele, meg vezetni ( közepesen sz.rul, de muszáj)


Azóta rájöttem, hogy vannak sokkal tutibb receptek:


- Első körben megkéred az eladót, hogy rakja magára az általad vitt poligráfos hazugságvizsgálót, hogy lássad mikor mond igazat


- Van néhány személy aki ez ellen azért tiltakozik, ezért jó ha tartol magadnál gomb-dzsabbart ( ha nem tudod mi az, olvasd el kérlek Frank Herbert remekművét a Dűnét - vagy nézd meg filmen) és ha kekeckedne az illető akkor beleszórod a fülcimpájába


- A felső kettő módszer kiváltható ha felbéreled Francot és a Rocco-t a Cosa Nostra szakemberei.Arra vigyázz, nehogy véletlenül Rocco Siffredi-t béreld fel, mert akkor egészen más lesz a végeredmény.


- A telephelyet, az autó megtekintésének helyét indián szögdécseléssel, napekelet felől közelítsd meg.


- Állítólag ha előtte emberáldozatot mutatsz be Montezumának akkor esélyeid sokkal jobbak lesznek a vásárlást illetően


- Brit tudósok megállapították, hogy ha kamionos bajszot növesztel és jól bekened fókazsírral a találkozó előtt, akkor 35%-al nagyobb a sikeres alku esélye. Arra figyelje, hogy a Marx féle szakáll viszont rontja ezt a esélyt.


- Ha tetszik a kocsi, akkor mindenképpen jelöld meg a helyet urinálisan, ezzel is jelzed, hogy teritoriális jogot formálsz az tárgyra.


A fenti módszerek 100%vban garantálják, hogy olyan autót vegyél amit csak katolikus pap használt - természetesen hétvégéken , de akkor is csak az unokáit látogatta. Garantált megkímélt állapot és alacsony futásteljesítmény!


Remélem sokat segítettem :)

2022. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!