Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, ha leakarom majd...

Mit tegyek, ha leakarom majd tenni a jogsit, de nincs esélyem gyakorolni?

Figyelt kérdés

Szóval nincsenek szüleim, rokonaim, autós barátaim akiknek az autójával esetleg gyakorolhatnám a vezetést, és gondolom jogosítványt letenni nem úgy kell, hogy akkor ülsz autóban életedben először.

Ilyen helyzetben mi a teendő? Van valami lehetőség erre, hogy az ember ezt gyakorolja?



2022. jan. 23. 19:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát erre van a minimum 30 gyakorlati óra, amit a vizsga előtt levezetsz. A tanulók jelentős része a képzés során ül először volánnál. Nyilván előny, ha van korábbról tapasztalatod, pl. fater kivisz a szervizútra, de ha nincs erre lehetőség, akkor sincs semmi gond. Én is az első órán ültem először kormánynál.
2022. jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az de jó, erről nem is tudtam , köszönöm :D
2022. jan. 23. 19:10
 3/19 A kérdező kommentje:
Neked hogy ment egyébként? türelmesek azért az emberrel?
2022. jan. 23. 19:10
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem voltak...úgy kezdem el az egészet hogy soha nem vezettem autót, aztán elsőre sikerült minden ennek ellenére.


Mondjuk az első autómat szét is törtem :D de azóta semmi probléma nincs.

Nem kell félni így is sikerülhet...

2022. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
#3 Nekem jól, gyorsan belejöttem. Az, hogy mennyire türelmesek, az oktatótól függ. Ha van ismerősöd, aki nemrégiben csinált jogsit (például osztálytárs?), akkor kérdezd meg őt, hogy melyik oktatónál volt és ajánlaná-e. Bár arra készülj fel, hogy a választott oktató nem biztos, hogy el is vállal, mivel általában nagyon be vannak táblázva és nem mindig van náluk üres hely.
2022. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"gondolom jogosítványt letenni nem úgy kell, hogy akkor ülsz autóban életedben először."


Rosszul gondolod. Nincs előfeltétele a B jogsinak, csak 8 általános.

Az oktató első órán nagyjából felméri, hogy mit tudsz és attól függően folytatódik a tanítás. Ha látja, hogy abszolút kezdő vagy, akkor kb. azzal kezdi, hogy melyik pedállal mit csinálsz.

2022. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Vortrex ***** válasza:
45%
Majd veszel plusz órákat, mint a többiek
2022. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:))

Nektek egyébként körülbelül mennyibe került az egész, az elejétől a végéig? Mert volt munkatarsamnak például 250ezer körül, de neki volt egy ismerőse, akinek több mint 300ezerre jött ki.

2022. jan. 23. 19:52
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem 180 ezer volt 8 évvel ezelőtt 1 bukással.

Ma már ilyen 250 a minimum, ha nem kell pótóra és minden elsőre sikerül, de inkább 300 a reális.

2022. jan. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Autósiskolától is erősen függ, meg persze attól, hogy hány órával, hányadik alkalomra tudsz levizsgázni. Nekem kresz elsőre, vezetés másodikra lett meg, kb 40 órával, nem tudom pontosan, mennyi volt, de mindennel együtt közelebb a 300-hoz (alulról), mint a 250-hez, és azóta konkrétan tudom, hogy drágult is rendesen (2 éve vizsgáztam).

Egyébként forgalomban nem, de mellékutakon, földutakon 12-13 éves korom óta vezetgettem apukámmal, így autókezeléssel már az elején sem volt gondom, a forgalomhoz alkalmazkodást attól még ugyanúgy meg kellett tanulnom, és elsőre ettől függetlenül elúsztam egy klaszsikus figyelmetlenségi hibán, szóval semmi nem garancia semmire :)

2022. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!