Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a keeway hurricanom...

Mi lehet a keeway hurricanom baja?

Figyelt kérdés
Mikor elindultam az utcán leszoritot egy tanuló vezető a patka végigsúrolta a kipufogo oldalát rögtön leált a motor és vártam egy két percet beinditotam és nagyon mély, és furcsa hangja volt mi lehet a probléma? A kipufogo mögött van egy alkatrész csak nem tudom mi a neve szerintem az sérült meg mert megtört egy kicsit és egy szál lóg ki az alkatrészböl. és lehetséges hogy a motor egyik eleme sérült és azért addja ki ezt a hangot? vagy a kipufogó miatt?
2010. szept. 8. 22:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a kipufogó lyukadt ki valahol.

Rosszabb esetben a könyök leszakadt a hengerről, de akkor iszonyat hangos lenne.

A csere segít csak, vagy kis lyuk esetén a hegesztés( ha lehetséges).

2010. szept. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Nem tudom milyen alkatrészre gondolsz, de a motor megy rendesen attól, hogy mély a hangja?
2010. szept. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha kétütemű motor van benne (azt hiszem, később négyüteművel is szerelték őket), akkor érdemes megnézni a kipufogókönyök csatlakozását a hengerhez. Nem egy sikerdíjas konstrukció, könnyen el tud engedni és lehet, hogy a húzóerő már elég volt neki. Viszont még mindig nem értjük, milyen alkatrészre gondolsz: a Hurricane kipufogója egy lefelé kanyarodó csőben ér véget, mögötte a hátsó sárvédő található, de annak ritkán szokása befolyásolni a motor hangját.
2010. szept. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítséget amiröl én beszéleg egy ien ventilátor szerü. sajnos még mindig nem tudom mi az.de most hogy nézem a képet az van hozzácsavarozva a kipufogohoz és müanyag ott van a kihajtható, lábtarto mögött
2010. szept. 9. 09:39
 5/15 anonim ***** válasza:

Az a ventillátor a motort hűti, szóval ha az nem forog, vagy ilyesmi, akkor a motor meg is fog főni, azon felül, hogy hangos...

Nézdd meg, hogy forog-e a ventillátor, ha jár a motor.

2010. szept. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Valóban, van ventillátor a Hurricane-on. A motorblokk menetirány szerinti jobb oldalán található, egy fekete műanyagburkolat mögött, előtte kanyarodik el a kipufogókönyök. A burkolaton van egy kör alakú lyuk, abban egy rács, mögötte látszik a fehér lapátkerék. Ez a főtengely végére van csavarozva és a hűtést adja a motornak, hogy meg ne rottyanjon. Ha itt tört volna össze valami, akkor a motor fordulatszámától függő magasságú kerregő hangot adna ki a motor. Ha viszont ezt sikerült megütni (mondjuk kell hozzá tehetség, mert eléggé védett helyen van :-), akkor jó esély van rá, hogy a kipufogókönyök is kapott egy pofont, ezért érdemes ott is szétnézni: megnézni a rögzítést a hengeren (ezt már írtam), a dobon, megnézni, hogy nem lyukadt-e ki, nem engedett-e el valamelyik hegesztés... A mélyebb hang ugyanis általában a kipufogó tömítetlenségére utal. A ventillátorburkolat környékén pedig lehetnek kóbor vezetékszálak, mert közvetlenül fölötte megy egy dupla, zöld/fekete vezeték, ami - ha jól tudom - a szívató működtetéséhez szükséges, ennek van egy gyorscsatlakozója a burkolat mellett. Lehet, hogy abból sikerült kirántani az egyik drótot.
2010. szept. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
megy a motorhütö csak abbol log ki egy kis gumi szerü valami. de megnéztem alaposan és ahol a kipufogot felcsavarozák ott jött szét
2010. szept. 9. 14:59
 8/15 A kérdező kommentje:
mennyi annak a javitatása kb?
2010. szept. 9. 15:00
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
elrohadt az egész, kínai szar :D
2010. szept. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hogy mennyibe kerül, az attól függ, hogyan "jött szét". Ha csak a csavarok törtek bele, akkor azokat kell kiműteni onnan és újakra cserélni. Ha a könyök tört, akkor - törés méretétől és fajtájától függően - hegeszteni vagy cserélni kell. Ha a dob csatlakozó felületét is sikerült átalakítani, akkor lehet, hogy még azt is kell cserélni... Keress fel egy hozzáértőt, ő tud majd tanácsot adni.
2010. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!