Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ettől lett valami komolyabb...

Ettől lett valami komolyabb baja az autónak?

Figyelt kérdés
Nem figyeltem oda és emiatt úgy raktam rükvercbe a kocsit, hogy nem vártam meg míg teljesen megáll az autó (kb 10km/h mehettem szerintem). Nem volt szép hangja és most kicsit aggódok hogy okoztam-e valami kárt ezzel.
2022. jan. 4. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden fokozatot normálisan vesz, akkor nem lett baja.
2022. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem köszönte meg. Egy ilyentől nem lesz baja, ahogy #1 írta ha vesz minden fokozatot normálisan, akkor oké. De valamilyen mértékben attól még amúgy károsodhatott, szóval az élettartama valószínűleg csökkent. Nem kell aggódni miatta, hogy ketyeg benne az "időzített bomba" és jövő héten szétesik, csak legközelebb figyelj oda és akkor nem lesz baj.
2022. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tuti nem tetszett neki. Rögtön nem fog szétesni alattad, és igen, csökkent az élettartama. #2-est osztom.
2022. jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2022. jan. 5. 08:55
 5/5 anonim ***** válasza:

A háttrameneti fogaskerék az autók nagy részében egyenes fogazású és nincs szinkronizálva. Így a legkisebb fordulatszém különbség is komoly hanghatással járhat.

Bár veszett nagy problémát néhány ilyen váltás nem szokott okozni, azért ne csináld gyakran. ;)

2022. jan. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!