Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jellemzően a japán autóknál...

Jellemzően a japán autóknál miért raknak még mindig csak az egyik oldalra tolatólámpát?

Figyelt kérdés

A japánok a mai napig terveznek olyan autókat, hogy csak az egyik felén van tolatólámpa, csak a másikon meg a ködlámpa.

Ezt miért így tervezik? Miért nem tesznek mindkét felére?



2021. dec. 25. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Megfelel a szabályoknak és olcsóbb. Ennyi az oka.


Amúgy nem csak japánokon van így.

2021. dec. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Már bocs, de az echte japán autón mindkét oldalon van tolatólámpa általában, az európába szánt változatra tesznek a baloldali helyett ködzárót, mert ilyen barom eu szabályok vannak több mint 30 éve.
2021. dec. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Én még életemben nem láttam olyat, hogy valamelyik autón két tolatólámpa van. Szóval kizárt, hogy ezt csak Japánban csinálnák.
2021. dec. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Japán, és usa belpiacon van kettő.

Az egyik autómon is pl, cserébe nincs ködzáró.

2021. dec. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
#3 Pedig már vagy 20 éves mindkét oldalra tesznek a franciák, az olaszok és a németek is. Ledes fényforrásoknál már nem foglalnak akkora helyet, könnyen pakolgatják ide-oda.
2021. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy még mindig jobb mint az a bullshit mint a Vitaranál, hogy a vonóhorog elé teszik :D
2021. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
#3 Lehet ki kellene menned a levegőre! 2001-es Octaviám van és mindkét hátsólámpában van tolató és ködzáró is.
2021. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Spórolnak, ennyi. És nincs sok köze a nemzetiséghez. Nekem volt Nissanom két tolatólámpával, és Fordom is, eggyel.
2021. dec. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Én szinte csak japán kocsikat vezettem, és elég különböző módon vannak elrendezve náluk is. E12 Corollánál 2 tolatólámpa, és 1 ködlámpa, RAV4 2 tolatólámpa, 2 ködlámpa, Vitaránál meg SX4-nél ugye középen lent 1 ködlámpa, E21 Corollánál 1 tolatólámpa, másik oldalt 1 ködlámpa. Általában azért szoktak csak 1-et tenni, hogy pl. ködzárófénynél ne lehessen azt hinni, hogy fékez, vagy tolatólámpánál ha csak egyik oldalt látsz fehér fényt, akkor arra számítasz, hogy tolat, és nem szemből van a kocsi egyik oldalt kiégett fényszóróval. Amúgy amikor egyik oldalt piros, a másikon meg átlátszó a búra, az nem néz ki valami tetszetősen, az enyém szerencsére nem ilyen, nem is tudtam, hogy csak 1 tolatólámpa van, amíg nem láttam egy ugyanolyan kocsit tolatni.
2021. dec. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
Hát az a kocsim amelyiken felemás, az ráadásul pont fehér, üvolt rajta a baloldalon a piros lámpa hátul a lökősben :D
2021. dec. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!