Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van-e olyan előírás, hogy...

Van-e olyan előírás, hogy amennyiben egy autónak csak az egyik oldalán van tolatólámpa, akkor annak feltétlenül a jobb (járda felőli) oldalon kell lennie?

Figyelt kérdés

Szóval, persze, sok olyan kocsi is van, ahol mindkét oldalon is van tolatólámpa a hátsó helyzetjelző alatt/mellett, és ilyen kocsin persze külön helye van a ködlámpának.

Ám amivel jelenleg járok (magyar és szabályos!), annak a kocsinak úgy vannak a hátsó lámpái, hogy a mindkét oldalon 1-1 függőleges lámpatest, fent a helyzetjelző, középen az irányjelző, és 2 alsó helyek közül csak a bal a hátsó ködlámpa és csak a jobb a tolatólámpa. Van arra előírás, hogy eme egyoldalas megoldás csakis ilyen oldali lehet? Egy ugyanilyen felszereltségű angol kocsinak ugyanilyenek-e vagy tükrözöttek-e a hátsó lámpái? (Vagy mindegy az oldal, csak észlelhető legyen? (sötétben már annyitól észlelhető, hogy egyáltalán létezik xD))



2021. márc. 17. 11:19
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Erre nincs előírás. A tolatólámpának ott kell lennie, ahol gyárilag előírt. Ebbe senki nem köthet bele.
2021. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A ködlámpa miatt nem mindegy. Ha csak egy van, annak az úttest közepe felőli oldalon kell lennie.
2021. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a ködlámpának.
2021. márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták, a kettő közül csak a hátsó ködlámpa helye van meghatározva (6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet 59. §), a tolatólámpáé nincs.
2021. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
13%
Amelyiknek csak jobb oldalon van a tolatólámpa, az csak a menetirány szerinti bal oldalon tolathat. 😉
2021. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#5 vagy butaság, vagy pedig nem értem, ha másra gondolsz. A szembesávban kellene végeznem a tolatást? (igaz, hogy amúgy éppen ekkor lenne a fizikai mozgásirány azonos a sáv irányával, azonban emlékszem, hogy tanítva úgy volt, hogy egy hétköznapi tolatást abban a sávban kell végezni, ahol egyébként lenned kéne (aszerint, hogy a kocsi eleje merre néz))
2021. márc. 17. 13:06
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Ezek szerint az általam bemutatott hátsó lámpájú típusnak a baloldali közlekedésre szánt verziója vagy másmilyen hátul, vagy tükörképe az enyémnek. Ugyanis a ködlámpám éppen úgy van, ahogy fent írtam, hogy először képzeljetek el 2 tolatólámpát, de a bal helyén mégse tolató van, hanem ott van a ködlámpa, és ugye az nem lehet rossz oldalon.

Igen, láttam már olyan kocsit is, aminek hátulján az enyémhez hasonló függőleges lámpatestek voltak, viszont annak 4 lámpahelye volt, mind2 oldalon tolatólámpa is és ködlámpa is.

És láttam olyan kocsit, aminek pedig úgy van 1 ködlámpája, hogy a csomagtartó közepe alá helyezték... Az is csak 1 és az se a bal vagyis felezővonal oldali szélén van...

2021. márc. 17. 13:10
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

“ vagy butaság, vagy pedig nem értem”


Gondolom az internetz-et ritkán használod, ha nem ismered a smiley-t az írás végén.

A málészáj lepontozók meg kicsit lazuljanak.

2021. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
ismerem a netet, *egyedül* azt nem ismerem, amikor átvitt az értelme valaminek, legyen az akár szmájli, akár szöveggel olyan szleng, ami még új (mindent is csak megkésve követek, de ez nem jelenti azt, hogy sose tanulom meg ‒ most is pl leesik, még ha utólag is, hogy ezek szerint #5=irónia volt [és nem én pontoztam le, anélkül is piros kört láttam a válasznál, sajnálom])
2021. márc. 17. 13:49
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltételeztem hogy te pontoztad le. :)
2021. márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!