Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha eltört a kerékőr a gumisnál...

Ha eltört a kerékőr a gumisnál letudják venni a kereket?

Figyelt kérdés

#gumi #Kérekőr
2021. dec. 12. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Gumiszervizben általában az összes létező kerékőrhöz van adapter. Ha az adapter nem megy rá, mert annyira törött, akkor nagy fogóval megfogják és letekerik.

A kerékőr csak az ellen véd, hogy normál kerékkulccsal nem tudod letekerni az anyát.

2021. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Hát attól függ, hogy hogyan tört. Illetve, hogy mennyire életképesek a gumisok, mert nálunk is volt egy idióta, aki légkulccsal húzott kerékőrt, nyilván el is tört, elvitte gumishoz és rámondták azonnal, hogy ők nem tudnak vele mit kezdeni. Aztán egy kolléga vette le, persze nem egyszerű művelet, főleg ha gyári 19 colos Mercedes felni, mint az volt, amire nem árt extrán odafigyelni.
2021. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt egyszer hogy a kulcsban a minta elnyalódott. Voltam gumisnál, hogy vegyék le. Több gumisnál. A 3. olyan volt, akik direkt úgy hirdetik magukat, hogy bármit le tudnak venni. Na, itt volt, hogy nagykalapáccsal püfölték már. Semmilyen univerzális leszedővel nem tudtak ráfogni, mert volt benne ez ellen védelem: elforgó felű típus.

Végül egy óra munka után feladták és szó szerint azt mondták, hogy ne haragudjak, de nekik eddig tartott a tudományuk. Keressek egy lakatost, aki kívülről ráhegeszt, mert ezt csak így lehet levenni. Korrektek voltak, mert bőr küzdöttek vele, az időt rászánták, nem fogadtak el egy fillért sem.

Végül márkaszervizben tudták lefúrni. Az sem volt egyszerű és gyors művelet, mert fúrásbiztos keményített acél volt a feje. De több órás munkával megoldották.

A püfölés, fúrás közben a gyári alufelni is szenvedett el sajnos sérüléseket. Utána újra kellett fényeztetnem. Nekem ez volt a tanulópénz, hogy ilyen sz@rságot nem rakunk fel, mert csak saját magunkat szívatjuk vele.

Nekem még soha egy autómról se lopták le a felniket. Igaz, egyik sem az utcán éjszakázott.

2021. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as: pont ezért én se használok. Aki meg komoly tolvaj azt úgysem fogja visszatartani a kerékőr.
2021. dec. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi értelme a kerékőrnek, csak szívsz vele.
2021. dec. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!