Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzembentartóit szeretne az...

Üzembentartóit szeretne az autó vevője. Mit csináljak? Lehet ebből baj? Hogy csináljam, hogy ne kerüljek bajba?

Figyelt kérdés
Eladnám a céges kisteherautót, de a vevő nem akarja átiratni, azt mondja nincs rá pénze. A teherautón lejárt a műszaki. Lehet így üzembentartóit írni? Ha útközben megállítja az üzembentartót a rendőr, én kapom a bírságot? Mi lesz a súlyadóval? Kinek kell az üzembentartó megváltozását bejelenteni? Nagyon kéne a pénz! Mit csináljak?
2010. szept. 4. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Okmányirodában ha be van jelentve,és megvan az új forgalmi,üzembentartóiról,akkor nem kell félned.
2010. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
amennyire én tudom ha Te vagy a tulaj és a vevő az üzembentartó és erről van hivatalos papír, amiről az okmányiroda is tud, akkor nem lehet bajod, hiszen az üzembentartói lejelentés után már minden felelősség őt terheli. viszont! úgy tudom, hogy Te mint tulaj az üzemeltetői jogot bármikor megvonhatod az üzemeltetőtől akár az ő beleegyezése nélkül is (persze a forgalmi maga kell, de okmányirodába elég csak neked bemenned, ő nem kell hozzá).
2010. szept. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én biztos antiszoc vagyok, de adásvételi szerződés, utána meg irassa át. vad idegen ember, én nem tudok " bízni".
2010. okt. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Sőt!! ha nem iratja át az adó /sulyadó/ és a biztositás is a nevedre jön. Neked kell fizetned. Egyébbként törvény van rá /átirási kötelezettség/ az adásvételt be kell jelenteni az önkormányzatnál és a biztositómál is. Ne kinlódj ilyen vevővel keress más vevőt!
2010. okt. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 t601s ***** válasza:

Nekem semmi gondom nem volt eddig az üzembentartóival pedig évente többször is autótváltok.

2 jó dolog szól mellette !!

1. nem kell rohadt nagy lovét kifizetni mindenféle xarságra (eredetiségvizsga,illetékek)

2. annyi a különbség az adásvételi és az üzembetartói közt hogy nem adhatod el az autót ha üzembentartóival vetted ha pedig te adtad el üzembetartóival akkor a beleegyezésed nélkül nem értékesitheti a vevő!!

3. minden fizetési köztelezettség a vevőt v. az üzembentartót terheli (súlyadó,biztositás)

4. a rendőr nem az eladót fogja büntetni hanem az üzembetartót ugyanis ő használja az autót !!

5. a gyorshajtások és más közlekedési kihágásokat következményeit is az üzembentartó viseli !!

6. úgyanugy bekerül az üzembetartó neve a forgalmiba csak a te neved helyére és nem az lesz alatta hogy tulajdonos,hanem hogy üzembetartó !!

innentől kezdve minden felelősség és költség őt terheli !!

2010. okt. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!