Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Már többet költöttem a kocsimr...

Már többet költöttem a kocsimra, mint kellett volna mégis rossz. Mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek az autókhoz, ez az első kocsim. Egy 2004-es Opel astra G (gyakori ferde hátú, 1.4 motor). A problémák tavaly kezdőttek és úgy érzem sosem érnek véget. Először ki kellett cserélni a kuplungot, mert egyszerűen nem akart gyorsulni, ez sem volt már kis összeg, de aztán szinte azonnal hengerfejes is lett. A megcsináltatása kb.annyiba volt, mint amennyit maga az autó ér, de megcsináltattam, mert szeretem. Aztán néhany hónapig tudtam rendesen használni, de most megint van valami a motorral. Amikor hengerfejes volt nem kicserélték a motort, hanem felújították illetve vezérlést cseréltek. Most elvittem először oda, ahol azt csinálták, de a fickó mosta kezeit és annyit mondott, hogy motorcsere kellene bele. Elvittem egy másik helyre ahol meg azt mondták megoldható, de átnézték és a motor mellett rossz a katalizátor is és ki kellene cserélni az egész kipufogót is. Ez megint több száz ezer ft kiadás lenne, amire már nincs pénzem. Emellett még a kárpit is cserben hagyott és elkezdett szimplán leválni a tetejéről, így a belső tere sem szép.

A kocsi jelenleg a szerelőnél áll használhatatlan állapotban, de sokáig nem maradhat ott, viszont nem tudom megcsináltatni. Ilyen hibákkal eladni se látom értelmét, hisz ki venne meg egy régi kocsit, amivel még haza menni sem tud. A bontón gondolkozom, de azért vannak benne nem rég cserélt alkatrészek plusz hallottam már olyat, hogy nekem kell fizetni, hogy elbontsák. Nincs azért olyan állapotban, amit el kellene bontani, de csóró vagyok és nincs pénzem megcsináltatni, így nem tudom mi a jó döntés.

24/L


2021. nov. 15. 07:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha annyia cél, hogy menjen, akkor csináltasd meg a motort, kipufogót meg katalizátort hagyd a fenébe. Azért a jó és a nem megy között vannak közbenső fokozatok...

Persze nem ártana tudni, hogy mi a gond a motorral, mert a néhány tízezrestől a kuka az egészig terjedhet körülbelül a probléma. Ha az előbbi, megcsináltatnám, hogy legalább használni lehessen, aztán sürgősen kezdenék el félretenni valami normálisabbra, közben ezt meg nyomott éron meghirdetni az ismert hibái megjelölésével, mert ha filléreket kapsz réte, az is jobb, mintha neked kellene a bontást intézni.

2021. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hibákkal együtt felteszed a netre eladásra. Motorcsere már nem éri meg. Még a kárpit is??
2021. nov. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!