Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Már többet költöttem a kocsimr...

Már többet költöttem a kocsimra, mint kellett volna mégis rossz. Mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek az autókhoz, ez az első kocsim. Egy 2004-es Opel astra G (gyakori ferde hátú, 1.4 motor). A problémák tavaly kezdőttek és úgy érzem sosem érnek véget. Először ki kellett cserélni a kuplungot, mert egyszerűen nem akart gyorsulni, ez sem volt már kis összeg, de aztán szinte azonnal hengerfejes is lett. A megcsináltatása kb.annyiba volt, mint amennyit maga az autó ér, de megcsináltattam, mert szeretem. Aztán néhany hónapig tudtam rendesen használni, de most megint van valami a motorral. Amikor hengerfejes volt nem kicserélték a motort, hanem felújították illetve vezérlést cseréltek. Most elvittem először oda, ahol azt csinálták, de a fickó mosta kezeit és annyit mondott, hogy motorcsere kellene bele. Elvittem egy másik helyre ahol meg azt mondták megoldható, de átnézték és a motor mellett rossz a katalizátor is és ki kellene cserélni az egész kipufogót is. Ez megint több száz ezer ft kiadás lenne, amire már nincs pénzem. Emellett még a kárpit is cserben hagyott és elkezdett szimplán leválni a tetejéről, így a belső tere sem szép.

A kocsi jelenleg a szerelőnél áll használhatatlan állapotban, de sokáig nem maradhat ott, viszont nem tudom megcsináltatni. Ilyen hibákkal eladni se látom értelmét, hisz ki venne meg egy régi kocsit, amivel még haza menni sem tud. A bontón gondolkozom, de azért vannak benne nem rég cserélt alkatrészek plusz hallottam már olyat, hogy nekem kell fizetni, hogy elbontsák. Nincs azért olyan állapotban, amit el kellene bontani, de csóró vagyok és nincs pénzem megcsináltatni, így nem tudom mi a jó döntés.

24/L


2021. nov. 15. 07:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hivják gazdasági totálkárnak.

Sajnos van ilyen hogy nem éri megcsináltatni.

Elkell adni alkatrésznek vagy a bontóba.

Mert ez csak vinni fogja a pénzt és jó mégse lesz.

2021. nov. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Eladni minél elöbb és másikat venni, ha szükséged van rá. De nem olyat, ami "olcsó", mert annak csak az az eredménye, hogy rövidesen két-háromszor annyit költhetsz rá, mégsem lesz használható.
2021. nov. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Beviz Elek ***** válasza:

Az idősebb autókkal sajnos az a gond hogy még ha egy megbízható típusod is van, sajnos a 15+ év miatt már bármi tönkremehet benne és sokkal többet kell bütykölni mint egy újabbat.

Így hogy mindennel szerelőhöz rohangálsz nem gazdaságosabb ezt életben tartani mint hitelre venni egy újabbat. Ha lenne egy férfi melletted akkor ő levehetné a válladról ezt a gondot.

2021. nov. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajna ez igy sehogy sem lesz jó.

Nem tudom van-e garazsod, vagy valami olyan hely ahol tarolni tudnád. Ha volna akkor elméletileg feldobhatnád bontasra, de nem hiszem hogy szeretnél rafkós mestereket fogadni hetente, egy egy ajtó-ülés-ezazamaz ertekesítéséért, illetve felügyelhetnéd őket, ami nem nagy öröm.

En ebben a helyzetben meghirdetném egyben, sajna full buko vagom, de amit adnak erte azzal meg elindulnék nezelődni valami Golf 2 v 3 vonalon.

2021. nov. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy pénznyelő..

Add el bontóba,akkor lesz valamennyi bevételed belőle.

Ha kell,vegyél másikat,de fiatalabbat,jobbat.Tudom,hogy mondani könnyű,de erre rámegy a gyatyád is.

2021. nov. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ez ilyen. Egy lepusztult G Astrán pont ezek jönnek elő, sajnos sok mindent nem tudsz vele kezdeni. Esetleg egy bontott motort tenni bele, és lepapírozni. De ott is azonnal vezérlés csere , olajak, folyadékok apróbb dolgok... de alapvetően nem éri meg sajnos.

Esetleg egy olcsóbb szerelő (amivel gondok lesznek) és bontott alkatrészek.

2021. nov. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Alapvetően az a baj, hogy vettél egy lepusztult romhalmazt. Nem azért sz/r, mert Astra, hanem mert rossz példányt vettél.

Tényleg innen nincs jó megoldás. El kell adni és venni valami jót. Végig kell gondolni, hogyha egy hengerfejfelújítás értékű az autó, akkor az nagyon a kínálat alja volt. És bepaliztak/nem értesz hozzá.

2021. nov. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Egy g astrát nem nehéz lepusztulttá tenni, akkor fos mindegyik.

Főleg ha a láncos 1.4-esről van szó, kevés szerelő képes normálisan megcsinálni.

Meg nem az olcsósággal van a baj, hanem hogy egy mérnöki hulladék az összes.

Meg még mindig a közhiedelem: a nímet ótó a jó ótó.

Volt, 30 éve.

2021. nov. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

10:30-as! Nagyszerű,hogy rühelled az Opeleket, el is mondtad rendben. (amugy annyi fut belőlük meg most is, hogy nyilván ez nem lehet igaz amit allitasz, mert nem hiszem el, hogy motorcserés mind)

De hol a megoldás? Mit tegyen a kerdező?

2021. nov. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem véletlen hogy az emberek új autókat vesznek. Tehát ez nem úri hobbi.


A használt azért olcsóbb mert esélyes hogy javítani kell és az költséges .

2021. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!