Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért adhat ki az autó furcsa...

Miért adhat ki az autó furcsa ciripelő/sípoló hangot?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2 hónapja vettem egy használt Fiat Puntót. Az előző tulajdonos rendszeresen szervizelte. Jó állapotban került hozzám.

Olyan 1 hete azonban furcsa sípoló hangokat ad ki vezetés közben (leginkább a régi vízforraló kannák hangjához tudnám hasonlítani, amikor felforrt bennük a víz). A hang nem folyamatos. Főleg reggel, hidegebb időben jelentkezik. Először többnyire 5-10 km levezetése és 50-80 km/h-ás sebességnél lehet hallani. Kb. 5-10 másodpercig tart. Hosszabb-rövidebb szünetekkel ismétlődik. Kanyaroknál vagy rosszabb, egyenetlen utakon hangosabb. Napközben ritkábban jelentkezik, akkor is halkabban és rövidebb ideig. Fogalmam sincs merről jöhet a zaj. Szerintem a jobb elülső kerék felől jön. Unokatestvérem szint a hátsó kerekek felől. Szervizbe csak jövő héten tudom vinni. Addig valami vélemény/tanács?



2021. nov. 7. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Holnap már jövő hét lesz. Majd a szervizben megmondják, mi így látatlanban még csak tippelni sem tudunk.
2021. nov. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kérdés olyanoknak szól, akikkel esetleg történt hasonló, vagy esetleg hozzá tudnak valamit szólni. Ha nem tudsz válaszolni, szerintem nem kell kommentelni. Én sem szoktam ezzel pazarolni se a magam se mások idejét.
2021. nov. 7. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:

De mégis megtetted.


Egyébként én nem látom a kérdésben, hogy kiknek szól.

2021. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csúszik az ékszíj/hosszbordás szíj.
2021. nov. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ😊
2021. nov. 7. 17:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!