Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik gázabb? Ha...

Szerintetek melyik gázabb? Ha valaki prémium autóba olcsó alkatrészelet rak, vagy ha olcsó autóba prémium alkatrészeket?

Figyelt kérdés
2021. nov. 6. 14:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35%

Milyen premium kocsi az, amibe alkatrészeket kell cserélni? 🤔


A premium csak addig az, amíg fiatal.


Egy 10 éves 7-es BMW nem premium, csak egy nagy pénznyelő. Az pont 10 éve volt prémium...

2021. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
23%

várjunk, van jobb a gyári alkatrésznél ?! Elvileg az az etalon, ha te egy láncos autóra dupla láncos vezérlőt teszel, hogy tuti ne szakadjon el soha, akkor az szerinted jobb? :D Vagy nem értem ... Ha egy gyári alkatrész, amivel kijött a gyárból a kocsi xar, akkor az vagy visszahívást kap és kicserélik egy már javítottra, vagy beszállítót vált a gyár és megint top minőség lesz belőle.


Most ilyenek hogy brembo kerámia fék meg ilyen marhaságokat hagyjunk, mert ez olyan mint egy 1.4 es régi skoda fabiaba 100-as benzint tankolni :D

2021. nov. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#13 Senki nem mondta, hogy a gyárinál van jobb (bár olyan is előfordul).
2021. nov. 7. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Koaxk Ábel ***** válasza:

Amúgy ha már a gyári mennyire jó téma kerül szóba, elmondanám a saját sztorim!


Az én Audi-mhoz a Sachs a gyári beszállító a kuplungra!

Az első 1-2 évben olyan komoly széria hiba volt ennél a kuplungnál, alul tervezés vagy anyaghiba vagy fene tudja mi, de külföldi fórumból tudom, hogy volt akinek a szalonból kihozott autó 10.000 km után megadta magát.


Az enyémnél 90 ezer km-elnél hullott darabokra vitte magával a kettőstömegűt is, a szerelő vakarta a fejét amikor mutatta, hogy ennyire szar állapotú alkatrészeket ő még nem látott.


Rendeltünk hozzá gyárit, mivel utángyártott nem létezik hozzá, mivel kis darabszámú kocsiról beszélünk, de változott a cikkszáma, vagyis javították a hibát ezt külföldi fórumokból is megtudtam, hogy az Audi ugyan ezt nem ismerte el típushibának, de sunnyogva azért javította az alkatrészt, mivel bizonyos évjárat felett már nem létezik ez a hibajelenség.


Szóval ennyit arról, hogy a gyári biztos, hogy mindig a legjobb!

2021. nov. 7. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%

"várjunk, van jobb a gyári alkatrésznél ?!"

Egyértelműen igen. Számos példát fel lehetne sorolni.

Az általad emlegetett vezérműláncot sem általában az adott autómárka gyártja. Nincs saját acélműve, stb, hanem úgy veszi valamelyik beszállítótól. Lehet hogy épp "utángyártottként" te is pont azt veszed meg úgy hogy nincs rajta a gyári logó, de pontosan ugyan az az alkatrész, ugyanazon a gyártósoron készül. Motorolajokra ugyanez igaz. Nincs az Opelnek, Fordnak, Kianak, BMW-nek, stb., saját olajkútja és olajfinomítója.

De pl a mostani autóm "gyári" akkumulátorára is sok a panasz. Általában egy-két évet bírnak, garanciában pedig nem cserélik, mert kopó-fogyó alkatrésznek számít. Az "utángyártottak" (természetesen nem a legolcsóbb no-name-ről van szó) általában többet kibírnak.

Ugyanehhez az autóhoz a bal első féltengely, mikor 0 km-esen átvettem a kocsit már rozsdás volt. Egyszerűen nincs felületkezelve. Nyilván ez nem hatalmas gond, mert mire az a buciacél átrohad, addigra már az autó sehol nem lesz. De láttam "utángyártottat" ami meg nem rozsdásodik.

Ha annyira szuper, mindennél jobb a gyári alvázvédelem, sok autóra új vagy újszerű állapotban miért rakatnak fel nem kevés pénzért "utángyártottat"?!

Külső műanyagok. Pl tetődíszléc tömítés előző autómon. A garanciaidő után szinte mindegyik autón szétporlad. Míg az utángyártott tartósabb.

De olyanról is tudok, hogy gyári kábelköteget spórolás miatt túl rövidre szabtak ezért megtörik, elszakad. Van hozzá javítókészlet! De nem gyári. Viszont utána sosem lesz vele baj.

Külső-belső levegőkeringetés választó zsalu egy bizonyos típuson: nincs végálláskapcsolója az állítómotornak, hanem csak időtúllépéssel áll le. Addig nagy erővel feszíti a műanyag lapátot. Na ezt pár évig szokta bírni. Utána főleg ha már kicsit ridegebb a műanyag, eltörik a tengelye. A lapát beleesik az utastér ventilátorba. Mivel az megakad, hűtőlevegő hiányában leég az előtét ellenállás. Digit klímánál nem két fillér az új. Ha kicserélsz mindent gyári újra, pár év múlva ugyanígy jársz. Ellenben van utángyártott javítókészlet + korlátozó elektronika, aminek a beépítésével ez végérvényesen kiküszöbölhető.

És még sorolhatnám... nem feltétlenül a gyári mindenben az übermayer! Hogy egy legkézenfekvőbb példát említsek: gyári szerelésű gumiabroncsok. Nem no-nemet raknak fel, ez igaz. A mostani autómon pl Bridgestone a "gyári". (Ez is jó példa arra, hogy ezt sem az autómárka gyártja saját maga.) De én eddig minden autómon más márkára váltottam, mert nem nyűgöztek le minden szempontból, tudtam jobbat.

2021. nov. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Van egy méretezési irányelv az autó alkatrészek tartóssági mutatóiról.


Egy autót a példa kedvéért 10 évre terveznek. Ennyi az élettartama.

Mondjuk a kuplung szerkezetet is ennyi időre tervezik, normál használat mellett.

Ha ez 5 évesen tönkremegy mondjuk egy versenypályás használat miatt, nem érdemes az eredetivel azonos minőségű alkatrészt beepiteni, hiszen az autó tervezett már csak 5 évig lesz jó.

Tehát ilyenkor elég egy olyan alkatrész, ami már csak 5 évre van méretezve.

2021. nov. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a gond, hogy sokan megvannak szentül győződve a valaszok alapján is, hogy ha drága, túlárazott alkatrészeket rak az autóba, attól nagyon gondos meg ultramenő tulaj lesz. Aki meg megveszi az olcsóbbat, az meg csóró igénytelen. Hát hatalmas tévedésben vagytok :)
2021. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!