Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok lehet ez az olaj szint ?

Sok lehet ez az olaj szint ?

Figyelt kérdés

A motorba 4.2 liter kell, nagyjából az 5 literes kannában 8 deci maradt, tehát a szint oké. Lehet, hogy a szervíz nem eresztette le rendesen az olajat ? Szerelő és pár ismerős szerint ez még nem vészes.

[link]



2021. okt. 13. 22:19
A kérdező szavazást indított:
Gond az olaj szint
Nem lesz baj
7 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk alap hogy ne tartsd fejjel lefelé a pálcát. Mert szemmel láthatóan elfolyott az olaj a pélcán ahogy tartottad.
2021. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom amit az előzö. Látszik hogy a maxig van az olajszint, a többi csak folyás a pálcán.
2021. okt. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem. Amikor kihúzom, akkor is ennyi sajnos.
2021. okt. 13. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig látszik hogy a pálca széle száraz, ergo az folyás.

Úgy húzd ki hogy nem fordítod fejjel lefelé a pálcát.

2021. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Nekem is túlöntötték 2 évvel ezelőtt, a lidlbe vettem egy olajszivattyut avval lehúztam a 3 dcl es kesz.

A ventillator folyton bekapcsolt amikor lealltam a kapu előtt, hogy kinyissam es bealljak az udvarba.

Miutan lehuztam a töblet olajat akkor abbahagyta.

2021. okt. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

kézikönyvet vedd elő és nézd meg, hogy meleg vagy hideg motornál kell a szintet mérni

valamelyik nívópálcán két skála van pont emiatt


egyébként ha tényleg sok, akkor a nívópálca járatán megpróbálhatod egy vékony csővel és fecskendővel leszívni

2021. okt. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]

Az alsó pont a min. a felső a max. Ez a max fölött van jócskán.

2021. okt. 14. 11:52
 8/9 krwkco ***** válasza:

Az biztos, hogy az olajszintnek maximum a maximumnál szabadna lenni. És nem úgy kellene betölteni, hogy öntenek annyit, amennyi a gépkönyvben van. Hanem elősrör kevesebbet, utána a motort röviden beindítani, várni, amig lefolyik és utánatölteni.

Valószínűleg nem árt. De ha ez megnyugtat, vedd meg a patikában a legnagyobb fecskendőt, a gazdaboltban egy vékony gumicsövet és szívd le oz olajpálca nyilásán a felesleget. Ahogy 6-os is írta.

2021. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na igen, a betöltés közben ézni kell a nívót is...a poén hogy még ezt sem lehet egy szervizre bízni...
2021. okt. 14. 12:11

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!