Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi pénzből mennyiért...

Mennyi pénzből mennyiért érdemes autót venni?

Figyelt kérdés

Mármint ugye ez egy fogyó eszköz.

A legrosszabb befektetés.

Pl havi 600e Ft megtakarításból maximum mennyiért érdemes autót vásárolni?


2021. okt. 13. 05:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amilyet szeretnél.

Lehet dobálózni mindenféle számokkal, ha ennyi akkor ennyiért, ha annyi akkor annyiért. De végső soron te tudod az igényeidet és annak milyen autó felelne meg és mennyit tudnál autóra szánni.

2021. okt. 13. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell eldönteni.

Összeg, igények, stb.

2021. okt. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
A legjobb 10 milláért egy újat és egy darabig nincs baj vele.
2021. okt. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ hogy mik az igényeid.

Havi 600e megtakarításból én újat vennék,de max közép kategóriásat.


Nem bajlódnék használt autóval.

Igaz én mindig hosszútávon gondolkodom,ha kocsit veszek, szóval nem cserélgetem az autókat.

2021. okt. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem egy swiftet 2000es évek elejéről 1,3as motorral, kalaptartóval
2021. okt. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Újat nem vennék. Két új autóm volt. Mindegyikkel volt gond rendesen. Igaz, ezek egy részét javították, egy részét egyszerűen letagadták (például, volt, hogy én kerestem meg a kiégett biztosítékot, mivel azt állították, hogy az alap felszerelésnek nem része a belső világítás).

Használtat vennék, kevés évvel, jó állapottal.

Ha havonta félre tudsz tenni 600 000 Ft-t akkor egy havi pénzt félretennék az esetleges javításokra, kisebb személyre szabásokra.

Hogy mennyit érdemes autóra költeni, arra nincs korrekt válasz. Saját tapasztalat, hogy autót csak megtakarításból szabad venni, hitelből nem. (Egy komolyabb baleset esetén a hitelt felmondhatják, a biztosítás pedig csak az autót fedezi, a bank profitját nem).

Havi 600 000-ből összejön évi 6 millió (szándékosan nem 7,2-vel számoltam, vannak váratlan költségek). Az már egy korrekt új autó ára, illetve egy igen korrekt használté. Azonban nem csak a vásárlás költségeivel kell számolni. Az üzemeltetés is tud fájdalmas lenni. Nekem volt olyan, hogy "erősen részeg" (nem tudott kiszállni az autóból) autóstárs alázta le az autót. Saját zsebből kellet javíttatnom, mert a rendőrségi és a bírósági eljárás évekig elhúzódott. Addig a biztosító nem fizetett. Ezeket is be kell számítani.

Egy másik érdekes kérdés, hogy milyen autót vegyél és mennyi időre.

Van barátom, aki évente cseréli az autóját. (Autószerelő és autóbolond), az enyém régebben elmúlt 10 éves és nem tervezem a cseréjét (jóval olcsóbb az üzemeltetése, mint egy modernebbnek).

Ha hosszú távra tervezel (időben), akkor erős kérdés a hibrid illetve a tisztán villamos autó, hiszen az a trend, hogy a benzin és dízel autókat a városközpontokból tiltják ki.

2021. okt. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6. Hát az nagyon nagy baj ha kiég egy biztosíték.
2021. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem az a gáz, hogy kiég a szervízbe menet, hanem az, hogy letagadják. (Azért ennél komolyabb dolgokat is megcsinálok, de a "garanciális szerviz" hozzálását akartam megmutatni)
2021. okt. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az autó vásárlása,fenntartása kb.kidobott pénz,a legrosszabb "befektetés".Csak viszi a pénzt.

Viszont autó kell,hogy legyen legalább 1 a családban.Én egy 4-5 éves nem prémium autót vennék,az értékállóbb,megbízhatóbb típusból.Honda,Toyota,suzuki ...Lehetőleg nem 1.0 -es háromhengeres motorral,hogy az autópályán is azért lehessen vele közlekedni.

Én egy kis corsát vettem ,4 ajtós,hogy a család is beférjen és 110kw-os teljesítménnyel,hogy azért megyegessen is.10 évesen vettem,mert sajnos nem volt pénzem fiatalabbra.Japánt akartam,de sokkal drágábbak voltak ,hasonló paraméterekkel mint a kis opel.

2021. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!