Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem lehet beindítani?

Miért nem lehet beindítani?

Figyelt kérdés
Van egy simson s51 típusú motorom.Mielőtt megfúrattuk első rugásra indult.Most, hogy össze van rakva a henger és megfúrták, először amikor be akartam indítani 5-6 rúgásra indult.Pont, hogy felültem rá, a motor leállt és azóta nem lehet beindítani, még betolni se.A gyertya színe jó(őzbarna) és már többször is megtisztítottuk hátha az a baja.Szikra van.Ja és még ha sokat rugdalom akkor elkezd a karbiból folyni a benzin.Mi lehet a baja?
2010. szept. 1. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Felakadt, lyukas az úszó /de mindenképpen magas a benzinszint/...
2010. szept. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Karbinál nem lett valami elállítgatva?

Nem szabadna annak folyni még a 100 adik rárúgok, és nemindulná sem.....

Nézd át, utána meg próbáld szivatóval rugdálni sokáig...

(szivató, és nyélgáz, kombináld, szivató viszza, gáz nélkül, ismét nyélgáz)

Egyébként ez normális frissen összerakott hengernél. Szorul minden nehezen indul először.

A gyartyát, és a szikrát folyamatosan figyeld.

Ha van szikra (fontos hogy azért a gyújtás is jó legyen), és anyagot kap (tehát benzines a gyertya) be kell hogy induljon.

2010. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Gondolom ahogy fúrva lett, szét lett szedve a blokk. (Bár tudom hogy fúráshoz a hengert kell csak mindenképp levenni, elvileg a gyújtáshoz nem kell nyúlni, de attól függően hogy mit szedtetek szét, gondolj át mindent és nézz át vagy nézess át mindent hol lehet a hiba.
2010. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
arra hogy ráülsz és leáll arra azt mondom neked ,hogy kevés keveréket kap a motor ,nekem is volt ilyen problémám!tekerd be teljesen az alapjárati csavart a levegőcsavart meg annyira tekerd be ahol még éppen jár a motort!hagyd had melegedjen be ha ez megvan akkor tekerd ki annyira a levegő csavart ahol a legjobban felpörög a motor alapjáraton ezután az alapjárati csavart kezd el kifelé tekerni , ha a motor szépen egyenletesen jár és gázadásra hirtelen felpörög akkor kész vagy! ezután tégy egy próbautat! :) sok sikert! a karbi csavarjait meg szorítsd meg rendesen!
2010. szept. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálnám én a karbi beállítását, de nem tudom beindítani.Egyszerűen hiába rugdalom nem indul, még betolva se.Lehet, hogy az a hiba, hogy amikor le lett véve a karbi a súbertű kiugrott a helyéről.Ezután visszatettük, de lehet nem úgy ahogyan volt.Azon esetleg hogy kell állítani?Ja és csak a henger volt leszedve meg a karbi, a blokkhoz nem lett hozzányúlva.
2010. szept. 2. 10:56
 6/12 anonim ***** válasza:
Én első nekifutásra szétszedném a karbit, minden alkatrészt kipucolnék (tűszelep, fúvókák, stb.), ill. az úszót megnézném, nincs-e elgörbülve, kilyukadva, ami miatt kifolyhat a karburátorból.
2010. szept. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szikra van? :) ez a leg lényegesebb! illetve kap-e üzemanyagot!

a súberen csak úgy tudsz állítani hogy a bevágásokba állítgatod a tű lapocskáját! amúgy nézz a neten egy simson könyvet abba le van írva hányadik vágásban kell lennie ,ha jól tudom felülről a másodikban!

ezen mást nem nagyon tudsz állítani :) mert ha nem jól teszed bele a cuccot a karbiba akkor ugye bele sem megy :) ja meg ne ilyen maszat papírtömítést vegyél a karbihoz ;) vágj valami ruhából vagy vastag kartonból :)

2010. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja szétszedetik vele a motort mindent aztán meg lehet h csak tiszta retek a gyertya. Először én mindíg azt néztem meg hátha az volt a baja.
2010. szept. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A gyertya az már rég meg volt nézve.Több gyertyával is próbálkoztunk és semmi.
2010. szept. 2. 18:26
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ja és még ha sokat rugdalom akkor elkezd a karbiból folyni a benzin.Mi lehet a baja?"

Figyeltek? Mikor folyik a benzin a karbiból? Ha felakad, nem mozog, kilyukadt, telement az úszó, és nem tudja a normál benzinszint elérésekor elzárni, vagy ami ehhez kapcsolódik....

2010. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!