Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson keverék bioetanollal?

Simson keverék bioetanollal?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni,hogy hogyha bioetanolt tankolok a simsonomba meg kell változtatni a keveréket? Azt hiszem ez a kérdés már szerepel,de ott nem volt hanszálható válasz. Kérklek csak akkor válaszolj ha legalább 80%ban biztos vagy benne. köszi
2010. aug. 31. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

100%-ban biztos vagyok benne.


[link]


keveréknek jó az 1:40, de először egy kólásüvegben próbáld ki, hogy az olaj nem ülepszik-e le az aljára.


1 hétig hagyd a polcon aztán nézegess rá, mert ha leülepszik, akkor más olajjal kell próbálkoznod.

1:50-nél gyengébb keveréket NE adj neki, és az 1:40 a tökéletes

2010. aug. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
miért teszel a simsonban boietanolt szerinted amikor a simsonokat gyártották létezett még etanol? azokat a motorokat egyszerüen nem arra tervezzék hogy ólomentes benzinnel használd.
2010. aug. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha jót akarsz magadnak, nem teszel bele bioetanolt...

ugyan nekem MZ-m van, de nem áll messze a 2 márka egymástól...

nekem nem oldódott benne rendesen az olaj, így mire kiürült a tank, sajnos a karburátort eltömítette a sűrű trutyi.

a másik meg, hogy igaz, hogy az etanol olcsóbb, de a simson meg mz többet is eszik belőle, szóval költségben ugyanott vagy vagy még drágább is, mivel nemcsak etanolból kell több, mint benzinből, hanem kell hozzá az olaj.

és ráadásul az etanolnak van egy csodálatos maró hatása is, ami képes szétbaszni a festéseket, a karburátorban a rézréteget lemarta...

szóval felejtsd el az etanolt, a simson benzinnel megy...

alapvetően nem rossz az etanol, de csak a gyárilag etanolos autóba érdemes tankolni

2010. aug. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam. Ugyan úgy kevertem mint a benzint. Többet fogyasztott, de még 3-ba is ágaskodott. Féltem rajta :D
2010. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én másfél éve használom simsonba és ég és föld a benzinhez képest. Nagyobb nyomaték, szebb gyertyakép, kevesebb kenőolaj és a motor élettartamát is növeli, mivel alacsonyabb hőfokon ég mint a benzin.


Igen meg kell változtatni a keveréket, 1:60 - 1:80 -ra.

2011. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!