Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Riga 16. Keverék? Olaj?

Riga 16. Keverék? Olaj?

Figyelt kérdés
Riga 16-osba milyen keverék kell? Mármint egy liter 95-ös benzinhez mennyi olajat kell keverni? És milyen olajat kell a benzinbe keverni? Mert ilyen motorom még nem volt amibe keverni kell a benzint és ezzel nem nagyon vagyok tisztába. És még azt szeretném kérdezni, hogy kb mennyi olajat kell önteni a váltóba? Előre is köszi a választ.
2011. máj. 1. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1:20 körül emlékszem.
2011. máj. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fogol egy 5literes kannát, vagy 20, vagy 10... mindeggy, az a lényeg, hogy a keverék aránya 1:50

5liter benzinhez 1deci olaj kell. Szóval ha megtankolod a 20l-es kannát, akkor 4 deci olaj kell bele.

Nem tudom, hogy a rigának mekkora a tankja, szerintem valamivel több mint 5l, na azt telenyomod 95-el, és érzésre töltesz bele 1.2 deci olajat. Nem kell ezt az olaj témát olyan komolyan venni, mehet bele nyugodtan több is.

Egy idő után ráérzel.A Riga gyári keverési aránya 1:25 de szerintem ez pazarlás, bőven elég az 1:50. Az a lényeg, hogy kétütemű olajat rakj bele.(2T) Ha tudsz venni szintetikusat fél szintetikusat, akkor azt rakj bele ezek drágábbak de kevesebb füst, és lerakódás. Amúgy meg ásványi olaj... Benzinkúton lehet kapni sok félét. Én az OMV-nek a lególcsóbb ásványi olaját használom (1300Ft) Füstöl, van némi lerakódás, de elviselhető, és még nem volt kenési probléma a motorommal.


A váltóba 4Dl olaj kell a szervíz könyv szerint, ide 10w40-es motorolaj kell. Itt is elég sok féle van, erre is igaz, hogy körülbelül olyan minőségüek amennyibe kerülnek.

DE teljessen felesleges rengeteg sok pénzt kiadni szintetikus olajakra, mert amiket az tud azt a Riga nem használja ki, szóval a váltóba ásványi olaj kell!

Veszel 1literes dobozban, és beleöntheted nyugodtan a felét.(5dl) Azthiszem a blokkon van egy olajszint ellenőrző csavar (ez rövid csavar, kb 1centi hosszú) azt kell kitekerni, és addig kell feltölteni a szintet, ha ott folyik ki akkor visszacsavarod, és kb még 1dl-t rátöltesz.

2011. máj. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen igy igaz. 20 lter bezinhez 1 liter olaj.Ma Arol 2 a neve az olajnak amivel keverheted.
2011. máj. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, lehet, hogy elsőre ha nem tudod melyik a szintellenőrző csavar nem találod el, ezért figyelj, hogy tényleg max 5dl olaj legyen benne.
2011. máj. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát, arol 2t az eggyettlen amit elfelejtettem szídni:) Ólcsó húsnak híg a leve.. És azért nem az igazi az arol...
2011. máj. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
aaa köszi a válaszokat :)
2011. máj. 2. 00:02
 7/11 A kérdező kommentje:
Na de most akkor 1:20 vagy 1:50? :)
2011. máj. 2. 00:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem akarom dicsérni a Rgákat, de hidd el igen jó kis motor volt az. Nagyon "fincsi" neki az Arol 2T motor olaj. Emlékeim szerint anno még csak 98-s benzint lehetett kapni és az volt a 20/1-s olaj arány. Ha tényleg ilyen motorod van becsüld meg nagyon,látod még 40 év után is megy.Az már biztos h vmi olaj sejkkel légy barátságba mert "falatozni" igen tud, de hálás kis gép. Nekem is az volt mig tavaly el nem lopták, sajna.
2011. máj. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
áá kb 20 év állás után most toltuk ki a tyúkólból, annak is örülni fogok, ha beindul. A dugattyú be volt rozsdálva a hengerbe. De már alakul, egyelőre jó neki az olcsóbb olaj is, majd ha menni fog szépen kap jobbat. :) de legalább nem a tyúkólban fog "szétbomlani" :)
2011. máj. 2. 18:05
 10/11 anonim ***** válasza:
ha a gyári 1:25 akkor annyit tegyél bele az hűt is, meg csökkenti a súrlódást, stb. sokkal hamarabb elkopik, aki azt mondja h 1:50 jó bele az hülye. 1:25 kell bele se nem több se nem kevesebb
2011. aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!