Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért dobja ki az autóm a...

Miért dobja ki az autóm a p0420 hiba kódot időnként, majd tűnik el magától?

Figyelt kérdés
Azt sem igazán értem, hogy miért létezik ez a hibakód az autómban, hisz nincs is benne monitor szonda. Csak 1 szonda van. Úgy tudom, hogy az nem a katalizátort figyeli, hanem a levegő üzemanyag keverést. Akkor meg honnan jöhet elő a hibakód?

2021. aug. 3. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha egy szonda van, akkor az általában a katalizátor után van.

Hibát dobhat arra is, ha kontakthibás a vezeték.


Milyen autóról van szó?

2021. aug. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1

Jó lesz az előtte is te szakértő.

2021. aug. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, kati után csak ellenőrző és nem keverékképző szerepet tölt be a szonda, ezért az opcinális, az előtte lévő nem!
2021. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy 4es golf 2003 as 1.6 16v az alany. Én lambdaszondára gyanakszok. Mert honnan tudná a katalizátor hatásfokát, ha a katalizátor előtt van a szonda? Illetve, mikor össze volt törve a katalizátorban a kerámia, (kb fél éve lett cserélve a katalizátor, valami bontottra 10+10 ezer munkadíjjal) miért nem dobott ki hibakódot? Valahol azt is hallottam hogy tán folytószelep takarítás is megoldja.
2021. aug. 3. 15:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Ki kell hogy ábrándítsalak, de a te autódban pont hogy van monitor szonda. 4 vezetékes.
2021. aug. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha van akkor a szerelő nem tudom, hogy rakta be a katalizátort ami az egy szondás golfba való, nem értek hozzá ő mondta hogy nem mindegy hogy 1 vagy 2 szondás. Meg hol lehet akkor elrejtve?
2021. aug. 5. 12:02
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Keress normális szerelőt.

2021. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Nincs ilyen az enyémben. Egy szonda van a kipufogó csonknál, aztán flexicső, majd a katalizátor, megint cső kipufogódob és kipufogóvég. Végignéztem, de nincs benne 2. szonda. De esküszöm lefotózom neked, ha lesz időm rá.
2021. aug. 10. 00:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!