Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha autóvásárláskor...

Mi történik ha autóvásárláskor tesztvezetésen véletlen kárt teszel az autóban?

Figyelt kérdés
Berecsegteted a váltót vagy valami hasonló.
2021. júl. 28. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha berecsegteted a váltót semmi. Attól nem esik szét a kocsi. Gondolom a saját autóddal se szaladsz azonnal a szervizbe váltófelújítást kérve egy ilyen eset után.

Ha balesetet okozol, a jogi felelősség a tiéd, hiszen te vezetsz. Mintha kellett is volna erről valami nyilatkozatot kitöltenem ilyen vezetés előtt, de ebben most nem vagyok biztos. A műszaki kárt téríti a Casco. Az ilyen autókra mindig kötnek. Esetleg az önrészt verhetik rád.

2021. júl. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs, én tesztvezetés alatt szalonban lévő tesztautóra gondoltam valamiért. De igaz, ezt nem írtad.
2021. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg aláíratnak a vezetés előtt veled valami papírt, azon lesz rajta, hogy pontosan miért kell felelősséget vállalnod.
2021. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es

Másra nem is gondolhatott a kérdező.

Tesztvezetésre csak az adott típus arra kijelölt példányát viheted, nem a konkrét megvásárolni kívánt példányt.

2021. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4!

1-es és 2-es komment írója vagyok. Köszi, ennyire nem vagyok sík a témához. Már csak azért is a kijelölt tesztautót tudtam eddig mindig próbaútra vinni, mert egyedileg rendelt autót vettem mindig. Azaz rendelés leadásától 2-3 hónap még eltelt, mire megjött az autó az adott kereskedésbe.

Én arra gondoltam és azért tettem hozzá a 2. kommentet is, mert lehet hoyg a kérdező használt kocsira gondol. Csak a próbautat hívja tesztvezetésnek. Használt kocsinál magánszemély esetében mi sosem írunk jogi nyilatkozatokat próbaút előtt. Így ha út közben valami történik az problémásabb eset lehet.

2021. júl. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Casco van az összesen.
2021. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nem igaz sajnos, nincs casco az összesen. Két éve vettünk autót a páromnak, többet kiprobáltunk, és alá kellett írni papírokat a tesztvezetés előtt. Volt amin az volt hogy a teljes kárt fizetni kell, nyilván nem írtuk alá. Volt, ahol volt biztosítás, ott az önrészt kellett volna fizetni, ez korrekt. És a kettő között még sokféle konstrukció előfordult, pl nincs casco de nem szokott baj lenni (mondják ők), van casco de a papírom mégis az volt hogy mindent fizetni kell (kézzel kijavítottuk) stb. Szóval olvasd el mit írsz alá.
2021. júl. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!