Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az egyik haverom apja rendőr,...

Az egyik haverom apja rendőr, és a haverom mondta, hogy a kreszt és az egészségügyit lehet 16 alatt is végezni, ha ez igaz, mennyi a minimum korhatár? És azt is hallottam, hogy a jogosítvány elvégzése 18 alatt ingyenes, ez is igaz?

Figyelt kérdés
B kategóriánál gondolkoztam, és autónál.

2021. júl. 27. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Húha, vannak bajok. 16 és fél évesen kezdheted a Kresz-t, a Kresz tanfolyam árát pedig visszaigényelheted (ez kb 20-25 ezer Ft)
2021. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, azt hogy érted hogy visszaigénylhetem? Meg, az egészségügyit mikor lehet kezdeni (meg az árára is kiváncsi vagyok, meg a visszaigényléssel)?
2021. júl. 27. 21:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

leghamarabb 13,5 évesen kezdheted a kreszt, DE az Am kategória vagy A1 15,5 évesen

B kategória kreszt 16,5 évesen kezdheted, kresz vizsga 16,75 évesen és forgalmi vizsga 17 évesen, forgalmi órák nincsenek ingyen, kb 150 ezertől felfele lesz

elsősegélyt akkor csinálod amikor akarod

2021. júl. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A hír igaz, csak pár dologban tévedtél:

- 16,5 évesen kezdheted a kresz tanfolyamot, legkorábban 17 évesen tehetsz forgalmi vizsgát. Tehát a 17. születésnapod előtt biztosan nem lesz jogsid.

- Szó sincs arról, hogy ingyenes. A valóság az, hogyha 20 éves korod előtt sikerül a kresz vizsgád, akkor az államtól visszaigényelheted a kresz tanfolyam díját max. 25 ezer Ft-ig. (A teljes tanfolyam alsó hangon 200-250 ezer Ft lesz)

2021. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi alatt mire gondolsz?

Kell majd egy egészségügyi alkalmassági vizsgálat, azaz a doktor bácsi megvizsgál, hogy alkalmas vagy-e a vezetésre. Ezt bármikor megcsináltathatod a háziorvosoddal. 7-8 ezer ft, ha jól emlékszem.


Ezen kívűl lesz egy szóbeli közúti elsősegélynyújtás vizsga (újraélesztés, sérülések, vérzések ellátása stb.) ezt is bármikor megcsinálhatod. Azt hiszem 8200 ft a vizsgadíj. Tanfolyam nem kötelező hozzá, de melegen ajánlott.

2021. júl. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Annyit én is tudtam, hogy 2500000 kb, ezért furcsáltam, hogy azt mondta, hogy ingyenes. Még két kérdés (bocsi a sok kérdésért, csak okosabbak vagytok nálam). Első: egészségügyit ellehet kezdeni 13 évesen (még nem jelentkezek, csak érdekel a vezetés, noki kommenteket nem kérek xd)? Másik: hogy a kreszt úgy végzem el, hogy nem segédmotorhoz, csak simán, hogy ne 16 évesen kelljen (nem szeretnék segédmotorozni, de a kreszt minél hamarabb szeretném letenni)?
2021. júl. 27. 21:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog menni. Ha jól tudom, a sikeres KRESZ-vizsgától számítva 2 éved van befejezni a jogsit, különben kezdheted elölről. A másik, hogy minden új kategóriánál kell csinálnod KRESZ-tanfolyamot és vizsgát is. Szóval még várhatsz
2021. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2,5 millió Ft lenne, akkor nem sok embernek lenne jogsija. :D


1) még mindig nem tudom mit értesz "egészségügyi" alatt. Az alkalmasságit 10 évre adják, szóval nincs sok értelme 13 évesen megcsináltatnod, ha csak 4 év múlva lesz jogsid...

2) nincs olyan, hogy "sima kresz". B kategóriás elméleti vizsga van, amit legkorábban 16,5 évesen kezdhetsz.


Ha 13 vagy, akkor még bőven ráérsz ezzel a jogsi dologgal. Jelenleg AM kategóriát csinálhatsz, 2 év múlva A1-et.

2021. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a vizsga árát visszaigényelheted,a tanfolyamot nem
2021. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. júl. 28. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!