Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell egészségügyi vizsga a...

Kell egészségügyi vizsga a jogosítvány kiváltásához?

Figyelt kérdés

2020. nov. 26. 23:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem tudom
18 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Egy kis ideig nem kellett csak, most kell.
2020. nov. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell. Eleve kellett a jogsitanfolyamhoz alkalmassági. Most csak az a nyamvadt maszk kell a papírkiadóhelyes nénikhez.
2020. nov. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi vizsgálat már a KRESZ befizetésekor kell, eleve akkor jelentkezhetsz csak a KRESZ tanfolyamra, ha azon túl vagy. Kérik is jelentkezésről az erről szóló papírt.

Az elsősegély vizsga már más (ha arra gondolsz). Azt szabadon elvégezheted bármikor, rád van tulajdonképpen bízva, viszont addig nem adják ki a jogsit, amíg nem végezted el az elsősegélyt és nem tudod ezt igazolni. Célszerű a KRESZ elvégzése után, valamikor vezetés közben megcsinálni az elsősegélyt, de mire oda kerül a sor, hogy vizsga és meglesz a jogsi, addigra azért legyen már meg, így azonnal elintézheted a jogsit minden további nélkül.

2020. nov. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyilván le kell pontozni a pontos választ a pontatlan kérdésre. :)

Szóval csináld meg az EÜ-vizsgát mindentől függetlenül, az úgyis csak bagó összeg és tképpen semmi köze az autóvezetéshez, de le lesz tudva. (én csak ettől rettegtem anno, még 1990-ben a kismotoroson, a tesztlapon éppencsak meglett a minimum) Utána ez az eü vizsga örökre érvényes marad, az más kérdés, hogy garantáltan sokkot fogsz kapni, ha egy balesethez elsőként érkezel...

2020. nov. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egészségügyi vizsga (ami helyesen írva egészségügyi vizsgálat) és elsősegély vizsga, a kettő nem ugyanaz. Előbbi az egy állapotfelmérés, hogy alkalmas vagy-e a vezetésre (látás, vérnyomás rendben van-e), utóbbi pedig elsősegély nyújtásról szól, benne is van a nevében. Ez az, amikor a balesetnél te érsz oda és neked kell szélsőséges esetben életben tartani az embert a mentők kiérkezéséig.

Ne keverd a kettőt #4, nagyon nem ugyanaz. Én azért válaszoltam úgy ahogy (#3 vagyok), mert tudom nagyon jól, hogy sokan keverik a kettőt, illetve mert a kérdező egészségügyit írt, de vizsgát, nem vizsgálatot, így hát leírtam mindkettőről amit tudni kell, mivel csak ez a két előkövetelménye van a jogsi szerzésnek és csak ennyit kell tudni.

Ha valaki az elsősegély vizsgára gondol, akkor ezt írja, ne azt, hogy egészségügyi vizsga és akkor nem lesz keveredés.

2020. nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem keverem a kettőt.

Le kell vizsgázni a vörkernél, tehát kell eü vizsga a jogsihoz. De ezt csak 1x kell, ha kismotorhoz már megcsinálta korábban akkor nem kell újra. Ha még gimiben passzióból megcsinálta akkor az is jó lesz.


A házidoki alkalmassági vizsgálatot csinál, de ez eleve feltétel ahhoz, hogy tanfolyamra mehessen, kreszhez még tán nem, de vezetni mindenképpen.

2020. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen,rosszul tettem fel a kérdést.

A KRESZ és a forgalmi vizsgám meg van csak az fránya elsősegély vizsga nincs meg, azért kérdeztem meg hátha most a vírus miatt nem kell.

2020. nov. 30. 06:18
 8/8 anonim ***** válasza:
De. Kell.
2020. nov. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!