Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sajnos autóvásárlás után...

Sajnos autóvásárlás után néztem csak meg kártörténetet, amely szerint 1.5 millió Ft-os javítás volt rajta. Mit lehet tenni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Egészen pontosan ezek voltak javítási kalkulációban (1.5 millió Ft):


"B.támcsapágy, B.e.féltengely anya, B.e.irányjelző, E.vészhár.b.tartó, J.e.rugó
alátét, J.e.lengéscsillapító, B.e.tengelycsonk, B.e.kerékagy/csapágy, J.e.rugó, B.felső rugóülés, B.első
rugó, B.e.lengéscsillapító, B.e.rugó alátét, Szinpróba, J.támcsapágy, J.felső rugóülés, Első
vészháritó, B.e.sárvédő, J.e.lengcsill.ütköző, Kormánymű, B.e.lengőkar, B.fényszóró, E.vészhár.b.k.tartó, B.e.leng.csill. ütköz, E.frsz erősítés, Első futómű, J.e.egyoldali futómű, B.e.egyoldali futómű, Lökhárító b.gumihar., Lökhárító j.gumihar."


Az autószerelőm szerint azonban kizárt, hogy ezeket cserélték, a felsoroltaknak max a tizede lett kicserélve, a többi az szerinte gyári alkatrész. Mit lehet tenni? Szerintem valami biztosítós csalást csinált az első tulaj.


2021. júl. 21. 15:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy egyszer ha eladósorba kerül az autó, kb eladhatatlan lesz ilyen kamu kártörténet miatt. Nem lehet valami záradékot csináltatni egy hiteles felméréssel? Ha 5 év múlva el akarnám adni, mindenki kb visszafordul ilyen kártörténet miatt.
2021. júl. 21. 17:32
 12/16 anonim ***** válasza:

Kellemetlenséget okoz, mert lehet magyarázkodni kell.

Eladhatatlan nem lesz, mert valótlan a kártörténet, vagy szakszerűen nyom nélkül sikerült javítani.

Dátum van amúgy ezekhez az adatokhoz?


Bele is írhatod akár a hirdetésbe, hogy tudsz 1 rossz szervíz bejegyzésről, x dátummal, arra ne adjanak ki pénzt.

2021. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Van dátum igen. De egy magyarázkodás a hirdetésben már eleve gyanús lesz. Az autóvásárlásban a legelővigyázatosabb a vásárló, senkiben sem bízik.


Én drónozok is. A drón az az eszköz ami köztudottan sokszor lezuhan. Én még kizárlóag csak olyan drónhirdetést láttam, ahol ki volt írva, hogy "sosem zuhant". Nah, kb. így működik az autóhirdetés is. Csak a nem dohányzó, kevesett hajtott, orvosházaspár autóhirdetése a csábító, minden más autótól menekülnek a vevők. :)

2021. júl. 21. 18:09
 14/16 anonim ***** válasza:

"Az autóvásárlásban a legelővigyázatosabb a vásárló, senkiben sem bízik."


Meg utólag kérdezi le az alvázszámot :)


"Csak a nem dohányzó, kevesett hajtott, orvosházaspár autóhirdetése a csábító, minden más autótól menekülnek a vevők. :)"


Pont a sablon kereskedő duma a taszító, "jéghideg klíma, koppanásmentes futómű". Egy 5+ éves autónál, amiben "csak fel kell tölteni" a klímát.


Beleírod, hogy 1.5 millióért ezeket cserélted, meg lehet nézni szerelővel, az inkább csábító.

2021. júl. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Beviz Elek ***** válasza:
Nem jártál utána vásárlás előtt és boldogan megvetted ennyiért. Nem tudom hogy mennyit alkudtál volna ha tudod az előéletét de ez a te sarad és ezt neked kell benyelni. A felsorolt alkatrészek mind cserélhetőek és azért sok az összeg mert ki lett listázva minden gyári alkatrésszel, ez egyébként nem egy nagy sérülés és bontottból olcsón helyrepofozható. A szerelőd szerint nem minden lett megbontva/cserélve, tegyük fel hogy elspóroltak néhány futóműalkatrészt (de ez egyébként is kalkuláció csak). Mit szeretnél elérni? Hogy évekig tartó pereskedéssel, rengeteg idegeskedéssel és utánajárással az 1.5milliós kalkulációt átírják 1milliósra? Ha a vevő ezt nézi akkor nem ezen fog múlni… Bal eleje sérült? Igen.
2021. júl. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

szerintem is baromság ezzel foglalkozni, ha az autó egyébként jó állapotba lett hozva, tehát nem látszik kókányolás.

kit érdekel, mi lesz eladásnál? okos vásárló rászán annyi összeget, hogy egy független szervízben átnézeti és az alapján választ...kevés van belőle, de ez van...nyilván több az olyan idióta, aki azt hiszi, hogy majd tizenxévesen megkapja a tuti autót kevés kilóméterrel, sérülésmentesen, szinte szalonállapotban.


én is többet adok annak az eladónak a szavára, aki elmondja, hogy az autó sérülve, de javítva volt, mint aki szarráfényezi és bízik abban, hogy egyetlen egy hiba nem fog előjönni addig, ameddig az autót át nem íratják.

2021. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!