Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem gyártanak kis...

Miért nem gyártanak kis hengerűrtartalmú dízelmotort?

Figyelt kérdés
tudom hogy van néhány 1000 cm3-s (de inkább 1.3tól kezdődnek felfelé) de annyira nem terjedt el pedig jóval olcsóbb lenne mert kevesebb lenne a fogyasztása... talán a teljesítménye nem lenne olyan? vagy miért?
2010. aug. 27. 21:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem bírná elhúzni az autót.
2010. aug. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Jó kérdés, csak találgatok:

a nagyobb kompresszió (végnyomás) miatt túl vaskos, tömzsi lenne,

eltűnnének az előnyei (emelkedő fogyasztás)

??

gondolkodom

2010. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert egyáltalán nem kifizetődő. A dízelmotor mindig nehezebb, mint az azonos felépítésű és méretű benzines, tehát egy kis, ezres dízelmotor is borzasztó nehéz lenne. Ezen kívül a segédberendezései (adagoló, vákuumszivattyú, EGR-rendszer, turbó, közteshűtő) sok helyet foglalnak, drágák és érzékenyek. Ebből adódik az, hogy egy 1 literes dízelmotor nem lenne értékelhetően olcsóbb és kisebb, mint egy 1.3-as. Innentől kezdve pedig nem éri meg gyártani, mert a vevő nem fog ugyanannyit kiadni egy ezres motorért, mint egy 1300-asért és a kisebb motor előnyei sem tudnak érvényesülni, mert sem sokkal kisebb, sem jelentősen könnyebb nem lehet az autó. Nem mellékesen pedig a dízelmotoroknál igenis nagy hengerenkénti lökettérfogat kell a lassabb égésfolyamat tökéletes lezajlásához, ami nem kedvez a kis méretű, sokhengeres motoroknak. Benzinmotorból lehet kis, 800-as vinnyogót építeni, de dízelből lehetetlen, annak nagy, lassú járású motor kell. A hengerszám csökkentése sem jó játék, mert egy kéthengeres, négyütemű dízelmotor nagyon nehezen fog működni: a káros rázkódás, lengés nagyon felerősödik és a károsanyag-kibocsátási nromákhoz szükséges turbófeltöltő sem fogja szeretni a kéthengeresek ritkán érkező nyomáshullámait.
2010. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Gyártanak az Aixam kisautókban azt hiszem 400ccm3-s dízel motor van.
2010. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket:) Látom a 22:19kor válaszoló elég jól benne van a témában:) Elárulod a foglalkozásod vagy h honnan értessz ehhez ilyen jól? csak úgy kiváncsiságból kérdeztem tök laikus vagyok az egészhez... de most h így mondod a lassú járású dízelmotort... eszembe jutott h a jogsis tanfolyamon elmondták h alacsonyabb fordulatszámon működnek a dízelesek (pl alapjárati fordulatszám). Egész érdekes kis téma ez sztem:) Még1x köszi aki hozzászólt:D
2010. aug. 27. 22:35
 6/16 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszolónak: köszönöm a helyesbítést. tudtam az aixamokról..:D utána is néztem most h 2 hengeres dízelmotorral működnek.. múltkor eljött egy mellettem és volt szerencsém hallani a hangját...:D hát..:D
2010. aug. 27. 22:42
 7/16 A kérdező kommentje:
Felvetődött bennem már régebben egy kérdés de sztem erre is megkaptam a választ a 22:19estől. a kérdés az lett volna (lehet h egy szakembernek hülyén hangzik ez a felvetés) miért van az hogy motorkerékpárokat is kivétel nélkül csak benzines motorral szerelik fel.. de akkor megvan a válasz h: nehéz a motor és elég hely igényes.. asszem..:) de javítsatok ki h ha nem:)
2010. aug. 27. 22:48
 8/16 anonim ***** válasza:
ez nem igaz mert vannak diesel es motorok is pl EVA track diesel 600ccm es 170km/h végsebesség(lassab de nyomatékosabb)2 sebeséges félautomata váltó mer ugye erős és inditásnál ksi gázfröccs és véged .....na jo hagyuk enm ez vot a kérdés én motor b*zi vok...:D szoval van diesel es moci csak hangos nagyon! és nem kellemes
2010. aug. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszát az utcsónak... igazán meghökkentő volt:) szóval tényleg van dízeles motor:D ezzel most megleptél tényleg nem gondoltam volna:D rákerestem és meg lehet nézni h a 600as dízeles blokk mennyivel nagyobb mint pl egy 600as benzines =)
2010. aug. 28. 00:05
 10/16 anonim ***** válasza:

Már bocsi, hogy bele vau, de vagy dízel vagy diesel.

Amúgy még kiegészíteném azzal, hogy egy literes motor sem fogyaszt többet 5-6 liternél százon, viszont nem igazán gyors. És mivel a dieselek mindig gyengébbek ezért duplán nem éri meg. Ilyenkor jó ha 1 literrel kevesebbet fogyasztana, közben sokkal lassabb lenne.

2010. aug. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!