Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes letenni az A1 jogsit?...

Érdemes letenni az A1 jogsit? vagy inkább A2?

Figyelt kérdés

Szeretem a motorokat és szeretek is motorozni, utoljára kb. 10 éve motoroztam, igaz az csak egy 50-es volt de szerettem :)

Most azon gondolkodtam hogy jó lenne újból motorozni, egyrészt azért mert imádom és jó lenne újra átérezni azt amit anno hogy motorozhattam mindenfelé, sokkal szabadabb az ember mint ha kocsival közlekedik, másrészt ugye azért mert sokat városozok és sokkal előnyösebb a motor mint autó napi használatra.

Olyat szeretnék ami azért már főútra is alkalmas, mivel a motorok ára igencsak felszaladt akkor már olyat veszek ami főútra is alkalmas. Néha-néha.

Nyilván nem kell olyan amivel lehet száguldozni, csak ha előttem döcög egy kamion vagy busz 90-el,100-al akkor még kényelmesen kitudjam előzni.

A1 jogsit néztem kb. 55ezer Ft. a tanfolyam B jogsi mellé.

Másik meg A2 kb. 160.000 Ft-ba van meg, pénzben nem kis különbség van de ha ez jobb lenne akkor egyértelműen ezt választom.

A korlátlan jogsit nem is nézem, bár jó lenne nagyon de itt már nagyon drágák a motorok, ilyenre már nem futja sajnos.

Szóval az első két verzió lehet csak számomra, melyikből érdemesebb levizsgázni? Illetve milyen motort ajánlotok?

Nagytestű robogók jönnek be, amelyik kissé sportosak, tehát nem az a bazi nagy űrhajó elejű.. ezek nem tetszenek😄 ja és automata, kell a kényelem😊

Versenymotor meg hát szép meg minden, de az nem alkalmas szerintem városi használatra meg hát nem tudom még a sisakot sem eltenni.

Ez is egy álmom igazából, de ez majd később :)



2021. jún. 27. 20:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#8

Én dec-jan kivételével szinte minden nap motort használok a városban. Van egy ilyen hasznos cucc, amin meg lehet nézni, hogy hol van eső éppen és merre fog menni, radarvideónak hívják. Annak segítségével nagyon gyakran elkerültem a megázást, amúgy meg megázni se olyan vészes, ilyesmi időben igazából 15 perc motorozás alatt meg is száradsz. Valamint van esőruha, ami alatt teljesen száraz tudsz maradni. Nyilván picit körülményes, de gyakran ingáztam esőruhában. Van egy szépsége, amikor melletted a kamion belehajt egy nagy pocsolyába és te ideiglenesen búvárüzemmódba mész át. Miközben full száraz maradsz. Hidegben is lehet, 5-6 fokig teljesen hibátlan egy 4 évszakos ruhaszett thermobéléssel, esetleg aláöltözővel. Az ilyen időt még talán jobban is szeretem, mint a mostani 38 fokos meleget. A kedvencem talán 15-23 fok között van. Rengeteg előnye van a motornak, és amíg nincs fagy, vagy amíg nem esik jégeső, hó, vagy szélsőséges zivatar, sokkal inkább megyek motorral a városban. Hülye lennék kocsiba ülni és napi 4 órákat elbszni az életemből a semmire. Olyan időt, meg akár némi pénzt is lehet spórolni motorral, hogy már csak azért is megéri a számomra. A többi csak hab a tortán.

2021. jún. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
(az meg őszintén nagy f#szság, hogy csak 20-30 nap van, amikor mehetsz motorral. Az én statisztikám júniusra 16 nap során motoroztam, 5 nap során mentem autóval. Ebből 4 nap nyaralás oda-vissza, 1 meg bútorzat szállítás. Májusra 25 nap során került elő a motor, 6 nap során a kocsi. Csak májusban többet motoroztam darabszámra, mint a te éves becslésed volt... Erről ennyit.)
2021. jún. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
És tán te vagy a kérdező aki eddig kocsiban növesztette a seggét?
2021. jún. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem, de az objektíven nem igaz, hogy egy évben 20-30 nap motorozható idő van. Szerintem bárkit megkérdezel, aki motorozik, el fogja mondani, hogy azért 20-30 napnál jóval többet lehet.
2021. jún. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Munkanapra értem. Nem hétvége, nem szabi. Reggel szép idő és este hazafelé sem ígérnek esőt, vihart.

Magamból indulok ki. Azért tartották sokáig motort, hogy majd azzal járok dolgozni. De nem vagyok elvakult, ha esni fog, borult, vihart jósolnak, kocsival mentem. Ez van.

És mernék komolyabb összegbe fogadni, hogy a kérdező sem fog úgy motorral munkába indulni, hogy nagy valószínűséggel szakadó esőben kell majd hazamotoroznia.

2021. jún. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Még munkanapra sem igaz ez, de nyugodtan meg lehet nézni, visszamenőleg elérhető az időjárás :) 1 év alatt nagyjából 240-260 munkanap van. Ebből mondjuk vonjunk le 4 hónapot, 160-180 olyan munkanap, amikor nincs igazán hideg. Még ha levonunk 50 napot esőre, ami lássuk be, nem annyira jellemző azért, akkor is 110-130 motorral ingázható napot kapunk. Fogalmam sincs, honnan jött ki neked a 20-30, még ez a 110-130 is inkább alábecslés szerintem, mivel nem kell 4 hónapot kihagyni, ha van jó ruhád, illetve nincsen 50 olyan nap, hogy eső miatt ne lehessen motorral menni. Ha te valóban évi 20-30 napot mentél csak motorral, akkor nagyon kényes vagy mindenre, hidegre, melegre, esőre, szélre stb. Úgy valóban nincs értelme motort tartani ingázási céllal, ha minden ürügyet megfogsz, hogy kocsival mehess.
2021. jún. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!