Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék megtanulni vezetni,...

Szeretnék megtanulni vezetni, megszerezni a jogsit, de egyáltalán nem tudom, hogy is megy ez. Valaki felvilágosítana?

Figyelt kérdés

A családban senkinek nincs jogsija,ebből következik,hogy kocsink sincsen.Áprilisban múltam 16,és meg akarom szerezni a jogsit.Mindenképp autósiskolába kell mennem,ahhoz hogy megtanuljam a kreszt,és az elsősegélyt?Sajnos nem nagyon tudom,hogy is megy ez a dolog,valaki elmagyarázná nekem részletesen,hogy hova menjek először?Egyáltalán mi a folyamata a jogosítvány megszerzésének?

Köszönöm:)

16/L


2010. aug. 25. 18:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szedj össze kb 200.000ft-ot. Nem tudom hogy most mennyi egy jogsi, tavaly 140 volt nekem de azóta sokat emeltek.

A lényeg hogy legyen pénzed, ne vezetés közben fogyjon el.

-Először is elmész a dokihoz alkalmassági vizsgálatra, ez 6ezer ft körül van.

-Beiratkozol egy autós iskolába ahol is egy KRESZ tanfolyamon veszel részt, a legjobb ha egyben kifizeted a KRESZ-et és a vezetést mert úgy valamikor olcsóbb mintha részletenként fizeted. A KRESZ kb 1 hónapig tart és vizsgázol.

-Ha sikerült a vizsgád akkor bemész a sulihoz hogy szeretnél elkezdeni vezetni, választasz egy oktatót és felhívod hogy mikor tudnál kezdeni.

-Rutinpályán fogsz vezetni minimum 9 órát, ha ennél többet akkor az plusz pénz. 1 óra vizsga lesz, így jön ki a 10 óra.

-19órát vezetsz városban utána vizsga, így lesz 20 órád, a rutinnal együtt 30. Itt is vehetsz plusz órát.

A vizsgadíjat külön kell fizetned.

-Kell még egy elsősegély tanfolyam amit vezetéssel párhuzamosan kell elvégezni. Ez vizsgadíjjal együtt 10-15Ft. Elsősegély a vöröskereszt szervezte és egy mentőstiszt tartotta. Amúgy az autósiskolák is szervezik de a vöröskeresztnél kell vizsgázni.


Nekem 100.000 volt a tanfolyam, a vizsgadíjak, alkalmassági, elsősegély meg kb 40.000.

De a vizsgadíjat már nagyon megemelték úgyhogy ennél jóval több egy jogsi.

2010. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!