Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék megtanulni vezetni,...

Szeretnék megtanulni vezetni, megszerezni a jogsit, de egyáltalán nem tudom, hogy is megy ez. Valaki felvilágosítana?

Figyelt kérdés

A családban senkinek nincs jogsija,ebből következik,hogy kocsink sincsen.Áprilisban múltam 16,és meg akarom szerezni a jogsit.Mindenképp autósiskolába kell mennem,ahhoz hogy megtanuljam a kreszt,és az elsősegélyt?Sajnos nem nagyon tudom,hogy is megy ez a dolog,valaki elmagyarázná nekem részletesen,hogy hova menjek először?Egyáltalán mi a folyamata a jogosítvány megszerzésének?

Köszönöm:)

16/L


2010. aug. 25. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú, inkább menny be egy autós iskolába, ott elmagyarázzák :)

És 16.5 évesen kezdheted.

2010. aug. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó,de én itt szeretnék választ kapni.
2010. aug. 25. 18:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Keresel autósiskolát. Először van a KRESz tanfolyam. Kicsengeted az árát. Utána vizsga. Ennek is van ára. Utána elsősegély tanfolyam, ez pár óra, ezt is vizsga zárja. Utána rutin. Kimentek a rutinpályára randalírozni, ez kb 9 óra, van akinek több kell. Vizsga. Forgalomban vezetés, ez jó sok óra, nem tudom pontosan mennyi. Ezután le kellvizsgázni forgalomból is. Mikor én jártam, minden szakasznál külön fizettünk, nem egyben, azért írtam így. Ja, mindenek előtt el kell majd menned dokihoz, ahol mondod hogy jogosítvány, ő meg azt hogy 5 E ft. Volt mikor én jártam. Gondolom most több. Ha rákeresel autós iskola honlapjára, ott ált. részletesen le van írva. Ennyit tudtam segíteni.
2010. aug. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az utóbbi mondja azzal a kiegészítéssel, hogy

-az elsősegélyt bármikor leteheted, de a jogsit, mint okmányt csak annak letételével kaphatod meg.

-forgalomban a vezetés 20 óra, de mivel te még sose vezettél, neked is lesz bőven pótórás... nekem egy éve 2100 ft körüli volt egy óra vezetés skodával...

-kresz vizsgára való felkészüléshez javaslom amúgy a webkresz.hu-t nagyon hasznos oldal:)

2010. aug. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. kressz

2. rutin (pályán vezettek, 10 óra)

3. forgalom (20 óra)

4. jogsi

+ elsősegély tanfolyam, az nálunk 3x4 óra, de ezt bármikor meg lehet csinálni.

Nekem egyenlőre a kressz van meg, a rutinból meg már csak 2 óra, nem olyan nehéz, én se vezettem előtte.

2010. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

-Nekem úgy volt h Xóra (sorry nem tudom mennyi, de azt hiszem 10 v 15) kresz oktatás, aminek az utolsó 2órája volt az egézsségügyi óra

-Ezután volt az egészségügyi vizsga (nem sikerült elsőre)

-Utánna a kresz (sikerült elsőre 66pont)

-Rutin 10óra (10.-ik óra volt a vizsga, ez is elsőre sikerült)

-Forgalomba vezetés (30óra, Utolsó a vizsga, elsőre)

Naggyából 1 éve

19/F

2010. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Leghamarabb októberben iratkozhatsz be tanfolyamra.

Először kresz-oktatás (30 óra), vizsga, aztán rutin a tanpályán (10 óra, ha nem buksz), majd forgalomban vezetés (minimum 20 óra, de úgyis több lesz), vizsga. Emellett külön lesz elsősegély-oktatás, abból lesz szintén vizsga.

Sikeres vizsga után kapsz egy papírt, hogy megvan, bebattyogsz a felügyeletre, ott kapsz egy igazolást arról, hogy sikeres vizsgát tettél, ezzel elmész az okmányirodába, és megcsináltatod a jogsit. Csak ezzel vezethetsz, ne is próbálj meg vizsgalappal vezetni, mert nagyon csúnyán ráfázhatsz.

Én tavaly 10 pluszórával csináltam meg, 140 000 volt. Idén azonban megemelték a vizsgadíjakat, azt mondják, jó, ha legalább 200-at számolsz költségként.

2010. aug. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Hali.

Én Augusztus elején vizsgáztam...

Na szal először bementem az autós iskolába.. ott felírták az adatokat és levélben értesítettek hogy mikor lesz a tájékoztató. A kresz az 28000 ezer + 4600 a vizsgadíj

A rutin az 25000 + 4600 a vizsga díj 10 óra

A forgalom az 50000 ezer + 11000 a vizsga díj 20 óra

Elsősegély 1800 vizsgadíjal együtt..

KB 150000 ezer ... Nekem minden ment elsőre...

2010. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Részleteket már írtak az előttem szólók, de én kicsit bővebben is kifejteném:

Az első és legfontosabb, hogy tudd mire vállalkozol: ma Mo-n áltagos esetben mindennel együtt kb 130-160 ezer ft-ba kerül a jogsi. Ez változó, ugyanis vannak hatósági díjak amik mindenhol egységesek, viszont a konkrét vezetés díja amit az autósiskola kér 1 óra vezetésért mindenhol más, az iskola kénye kedve szerint. Áltagosan 1800-2600ig terjed egy órányi vezetés. A túl olcsóktól óva intelek, mert a végén jóval többe fogsz kijönni.


Szóval ha van pénzed, akkor kell elhatározás hogy meg akarod csinálni. Sok időbe és energiába telik amíg meglesz. Átlagosan a kezdettől kb 3-6 hónap, heti pár óra elfoglaltsággal. MIndenhol vannak intenzív tanfolyamok, ezek általában drágábbak mint a lassúbbak.


Első lépés a KRESZ tanfolyam és vizsga. A kresz tanfolyam kötelező, ez NKH (közl. hatóság) előírás. Sikeres KRESZ vizsga után jön a rutin vezetés. (kresz vizsga nélkül nem ülhetsz autóba).

A rutinnál az autó alapvető kezelését tanulod meg. Elindulás, megállás, kanyarodás, parkolás, ilyen nagyon alap dolgok. Erre NKH előirányzott 9 óra van, azaz 9 óra után már lehet menni rutin vizsgát tenni. DE! ez nem azt jelenti, hogy Neked is 9 óra kell majd. Lehet hogy neked többre lesz szükséged. Ez nem azt jelenti, hogy béna vagy. MIndenki más, mindenkinek más idő kell hozzá. Mivel nincs nálatok autó, nem láttad szüleidet vezetni, valszeg kicsit több idő kell majd.


Szóval a rutinvizsgáig csak egy zárt rutinpályán vezetsz, ahol ilyen kis karók között gyakorolsz. Ha megvan a rutinvizsga, akkor mehetsz ki forgalomba. A forgalomra 20 óra van előirányozva, de ennyi a legtöbb embernek nem elég egy sikeres vizsgához. Általában olyan 30 óra sztem a reális.

Utána forgalmi vizsga.


Kell még egy elsősegély vizsga is, ez nem tanfolyam köteles, azaz tanfolyam nélkül is elmehetsz vizsgázni, és még esélyed is van, hogy meglegyen. Ezt bármikor megcsinálhatod, nincs semmihez sem kötve, akár már holnap is mehetsz elsősegély vizsgára ha úgy tartja kedved.


Iskolaválasztás:

ha belefogsz olyan sulit válassz, ami nem túl olcsó de nem is túl drága. Divat az iskolák között hogy egymás árai alá mennek. 1800 ft környékén de alatta pláne LEHETETLEN kihozni egy órát nyereségesre. Ezért sok helyen trükköznek: azt mondják, hogy 1600 ft 1 óra vezetés, de a kötelezően előírt 30 óra feletti órák pótórák, amik többe kerülnek. ÉS a pótóra drágább, mondjuk 2300. Vagyis addig fognak vagy buktatni vagy nem tanítanak meg, amíg átlagban ki nem jön kb az 1800-200 ft-os órabérük. Gondold el hog a kocsit fent kell tartani, tankolni, alkatrész, biztosítás, és a tanárnak is van egy óradíja. Ha belegondolsz hogy egy nyelvtanár elkér ennyit, akinek semmi kiadása sincs. Szóval túl olcsót ne válassz!


A KRESZ-t érdemes kicsit előre tanulni/tesztelgetni hogy ne érjen tök váratlanul majd a tanfolyamkor a dolog. A kresz könyvet bármelyik könyves boltban meg tudod venni.


Még az egész előtt érdemes olvasgatni a neten mi hogy müxik, hogy mire odakerülsz, már legalább lélekben felkészült legyél.

2010. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:)
2010. aug. 25. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!