Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbó hiba, vagy csak szökik...

Turbó hiba, vagy csak szökik a levegő?

Figyelt kérdés

Mazda 6 - RF7 motorkód 105kw diesel 2007-es

Gyorsításkor olyan mintha a turbóm nem igazán szolgáltatná a többletlevegőt a motornak. Negyedik sebességben, ha padlógázzal gyorsítok érezni, hogy mintha meg akarna indulni az autó, de valamiért folyton megtorpan, és úgy gyorsul kb, mintha sima szívó diesel lenne. Aztán ha eléri a fordulatszám a 3000 környékét, a motor járása kisimul és hirtelen megjön a turbónyomás is és szépen húz. De ugy lévén diesel a 3000 illetve az e fölötti tartomány nem a kedvence.... Tudomásom szerint a turbónak kb 1800-2500 fordulat között kéne a legjobban dolgoznia.

Most, hogy meleg van gyakran lehúzott ablakkal megyek, és hallom a turbót szuszogni, ha jól tudom az nem jó jel. Előfordulhat, hogy valami tömítés kiment és szökik a levegő? Rossz lehet a változó geometria?

Elvittem egy szervízbe, de ott azt mondták, hogy idézem: "ez ilyen, így kell mennie"... de ezt nehezen hiszem el, amikor az 1.2-es Fabia legyorsul...

Ami még fontos info lehet hozzá az az, hogy a dpf rendszer egyszer letiltotta a turbot. Elvileg kibelezték a dpf-et és valamit gyondolom az elektronikával is machinálni kellett akkor. Illetve így derült ki, hogy mind a 4 prolasztó szar volt.



2021. jún. 8. 11:19
 1/2 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Figyelj, nem értek a típushoz, nem volt még turbó dezsőm, de logikusan belegondolva nekem az jut eszembe, hogy leragadhat a geometria (ha változó geos a turbód).
2021. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám. Nekem ledobta simán a turbócsövet. Szerelő gyors megoldásnak odabilincselte, azóta is úgy van.
2021. jún. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!