Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit vegyek első autónak?

Mit vegyek első autónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hamarosan meg lesz a B kategóriás jogosítványom!

És szeretnék a saját pénzemből egy autót.

Mivel nem apu fizeti mint sokaknak ezért csak 500-600.000 a keret!

Miket javasoltok?

Néztem már BMW e46okat de nagyon megoszlanak a vélemények,akinek van az isteníti,akinek nincs,szidja.

Esetleg VW Golf 4,Passat 5,5.5..

De 19 éves fejjel nem anyuka meg apuka autot szeretnék( peugeot,fiat,toyota)

Inkább egy jó megbizható hü*yegyerek autót :D.

Leginkább az e46 felé húz a szívem szóval a tulajok véleményére lennék kíváncsi!

Köszi a válaszokat.



2021. jún. 3. 19:57
1 2
 11/17 crudy ***** válasza:
97%

Erre a kérdésre tényleg nem lehet mást írni, csináld amit akarsz aztán vagy jó lesz vagy nem :D


Volt e46-om, kettő is. Az egyik 20d volt. Fiatal voltam, ugyan ott voltam mint te. Pénz nem volt de kellett a menő autó. Vettem egy lerugott e46-ot amire rá volt írva, hogy menekülj de én csak az agyonvert utángyártott 18as felniket láttam. Képzeld még utólagos m-packett is volt. Fú de jó volt... három hónapig, aztán turbófelújítás, adagoló felújítás, lakatolás majd kiderült, hogy elhagytam menetközben a kompressziót a motorból. Több mint egy milliót buktam azon a vételen, de megtanultam autót venni.


Aztán jött egy 316i, semmi m-packet, semmi csicsa csak a jó állapotra mentem. Tudtam, hogy mi a motor hibája, megcsináltattam és beletettem talán 60 ezret. Közben megtanultam autót szerelni így a végére már majdnem mindent meg tudtam rajta csinálni amihez nem kell hegesztő vagy csáp. De azért költöttem rá. Egy előtét ellenállás, szelepszárszimeringek, vezérlés, hengerfejtömítés, üzemanyagpumpa, két külső/belső összekötő, hátsó lengéscsillapító, olajszürűház tömítés, négy trafó, négy gyertya és mivel lassan 230 van benne csapágyazni kéne a motort. Ez is el van rohadva de már megkapta az asszony ő meg venni akar egy másikat, nem akar rá vagyonokat költeni.


Van alkatrész kedvezményem, szerszámaim és én szerelem. Múltkor.. Egész télen nem indult. Ha hideg volt beadta a kulcsot. Az arcomat kapartam mire rájöttem, hogy az egyik biztosíték kontakthibás és az üzemanyagpumpa reléje nem húz be.


Szóval értem, hogy fiatal vagy és a tipikus olcsó hülyegyerek autókat veszed, nincs is ezzel baj de ezek közül ennyi pénzért egyikkel se fogsz jól járni. Még egy jó állapotú 316i is egy millió körül van. Még a golf 4 a legolcsóbb de annyit szereltem ilyen, hgoy borzalom és olyan állapotban voltak, hogy lefosom a bokámat. Persze nyilván 1.9 tdi kéne. Nem szégyen ha nincs pénzed de az gáz lesz ha nem mész soha az autóval mert rendbetenni sincs pénzed.


Gyanítom te már eldöntötted, hogy ezek közül veszel valamit, ugyhogy a korrekt válasz, hogy teljesen mindegy melyiket veszed, ugyis lutri lesz.

2021. jún. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézzük a jó oldalát, legalább nem is tagadja, hogy mit akar venni.
2021. jún. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

A felsoroltakból a Golf 4 a legjobb de ennyiért nem várnék csodát.

Ennyiért én 2-es Cliot vagy Thaliát néznék ha fontos a csomagtér,ezek nem rozsdásodnak annyira de olcsó hozzájuk minden és elég egyszerűek.

Audi-t és BMW-t gyorsan felejtsd el bármilyen elvárással egyetemben,ennyiért örülj ha nincs szétrohadva és nem kell minden második héten a szerelőt hívni.Tudom,nem tetszik de ha tetszik alapján veszed akkor marha nagy pofára esés lesz amikor azt mondja a szerelő hogy 80-100ezer lesz mert NINCS pénzed erre

2021. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Bármit veszel, ne a kínálat aljáról válassz és legyen a zsebedben +100-150e az átírásra, első szervizre stb.


Ennyiből Golf 4-est, esetleg b5-ös passatot tudsz venni. Ha mindenképpen BMW-t akarsz akkor egy nem lerúgott e36 316-ot vagy 318-at tudsz venni ennyiből.

2021. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%

Én nem ajánlanék hátsó kerekes autót első autónak.

A megbízható illetve h*lyegyerek autó egyáltalán nem passzol össze. Ha h*lyegyerek autó kell akkor vegyél 1.4-es civic-et, ha megbízható akkor ford focust. 500 ból nagyon szépek vannak.

Én is szeretem a BMW -t, de millió-másfél millió alatt bele sem gondolok milyen bontószökevényt kapsz... Vedd, aztán úgyis megbánod. Mindenki a saját kárán tanul.

Jah és ha csajozni veszed, a csajok is szeretik, ha viszed is őket, és nem a szervízben álltok ;) De csak egy tipp...

2021. jún. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen megértem a kérdezőt, hogy ilyen fiatalon egy egy nagypapa-Swiftel akar járni. És ő legalább meg is mondja hogy "hülyegyerekautót" keres

Ebből a keretből a Golf 4 lehet a legjobb választás, 1.9 TDI-vel. Ott ha találsz egy nem rohadót az bírni fogja, mert motorikusan kinyirhatatlan.

Esetleg egy Passat ugyan ezzel a motorral, de ott már necces hogy ennyiért mit kapsz. Én a Golfot ajánlom

2021. jún. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én 400ért vettem egy celicat, kis kupé imádom és nem tömeg bmws vagyok
2021. jún. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!