Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lexus IS200, vagy BMW 320i (E46)?

Lexus IS200, vagy BMW 320i (E46)?

Figyelt kérdés

2021. máj. 31. 22:18
A kérdező szavazást indított:
Lexus IS200
BMW 320i
27 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Attól függ mire. Vezetési élményre BMW, megbízhatóságra Lexus ezerszer jobb.
2021. máj. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Élményre is Lexus. 👌
2021. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én erre nem adok szavazatot, egyik ebben jobb, másik másban.


Én mindkettőt vezettem, 46 320i-m volt is.


Amiben a Lexus jobb:

- Megbízhatóság (bár téveszme, hogy ez is csak egy Toyota - van azért egy átlagnál magasabb fenntartási költsége az IS-nek is)

- Váltó. A BMW-nek a váltója kicsit lötyögős, a Lexusnak sokkal pontosabb, ahogy azt egy jó japán sportos autótól várja az ember.

- A sztereotípiák hiánya. Ez tényleg egy lényeges faktor, sajnos olyan a közlekedési kultúránk, hogy egy BMW-ben ülve bizony kapni fogod az ívet a forgalomban, akkor is, ha nem vagy paraszt. Főleg ha fiatal fejjel ülsz benne.


Amiben viszont a BMW jobb:

- Ha faceliftes 20i-t nézel már a 2.2-es 170hp M54 motorral, akkor teljesítmény. Viszont érzetre még a facelift előtti 150 lovas 2.0 literes M52 20i is jobban megy, mint a Lexus, mert már 3500 után kapcsol a Vanos, és történik valami. A Lexust ennél feljebb kell pörgetned hogy elinduljon, csak magas fordulaton van elemében.

- Beltér minősége. Ez sajnos összehasonlíthatatlanul jobb a bajorban, nekem a legnagyobb részben ezért is dőlt felé a mérleg amikor a kettő közül választottam. A Lexusban azért vannak elég gagyi anyagok, olcsó megoldások, amiket inkább egy olcsó Toyotában várnál, mint egy Lexusban.

- Hangszigetelés, komfortérzet. A BMW-vel kellemesebb utazni.


A futóműről annyit, hogy a Lexusé szerintem egyenértékű az E46 M-es futóművel: feszes, szépen lehet vele kanyarogni, ha van sperred, akkor jól kontrollálható a meginduló fara mindkettőnek (bár ezeknél azért vagy nagyon akarni kell, vagy vizes út kell hozzá, magától hirtelen kigyorsításkor szárazon nem elég a kraft egyikben sem, hogy meglepjen). A magyar utakon egyik sem a legkellemesebb napi társ (ezt pedig a karbantartási igényük is mutatja), de hétvégi autókázásra kiválóak.


Mindkettőből 1,5 felett lehet tényleg jót találni, nyilván BMW-t könnyebb, mert van belőle jó sok, Lexusból nem.

2021. máj. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha te veszel még épkézláb IS200-at, akkor le a kalappal...
2021. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:
77%

Nekem a Lexus jobban bejött, de….


Az IS200 messze van a prémiumtól, legalábbis nekem érzésre nem jött át az amit az autóval kapcsolatban szoktak emlegetni. Az autó méreteihez képest a beltér nagyon pici, engem nagyapám régi 1300-as Daciájára emlékeztet.

Ha becsukod az ajtót és méred a csukódás hangerejét akkor prémium, de érzésre egy Suzuki-lemezből összerakott ajtó, nagyon könnyű és véletlenül becsapva kiábrándítóan kong. Az ülés (nekem a félbőr van) nagyon puha, kényelmes, télen sem fagyaszt le ha beülsz, de nem az a prémiumos masszív dolog hanem csak egy kényelmes ülés. A kapcsolók, gombok hihetetlenül egyszerű mind kinézetre mind működésre, vizuálisan nem fog elkényeztetni velük az autó de cserében érzésre semmi elektromos nem tud elromlani.

Egyáltalán nincs benne olyan érzésed hogy egy masszív prémiumban ülnél, inkább sokkal kisebb kategóriás japán papírkocsinak érződik. Az Audi-BMW érzés inkább 2010 után jött, CT200h simán hoz egy A3 szintet, IS300h pedig egy 3-as BMW szintet.


Vissza az IS200-ra, a csoda akkor jön el amikor beindítod, elkezded kapcsolgatni azt a nagyon rövid váltóját és elkezdesz vele közlekedni. Elbújhatnak a hasonló 2 liter környéki BMW-k, nagyon nagy élvezet a Lexust hajtani.


Kipróbálgattam több BMW-t is, nem rosszak, de annyira azért nem jól hogy szaladjak egyet venni.

2021. jún. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a két kimerítő választ! Nagyon sokat olvasgattam már én is, és ezt tényleg mindenhol írják, hogy a Lexus egy nagyon jó autó, de a beltere nem az igazi. Sem méretre, sem minőségre. Valahogy nekem a BMW felé húz a szívem . Nagyobb belőle a választék, külsőre is jobban bejön. Meg az anyagminőség is elég fontos nekem. Viszont cserébe nem egy ritka és különleges autó, plusz eléggé előítéletesek velük az emberek is.
2021. jún. 2. 15:48
 7/9 A kérdező kommentje:
Végülis 2021. decemberében sikerült szert tennem egy nagyon jó állapotú E46 325i-re. Ez már 2,5-es motorral van szerelve, 192 lóerőt tud. Nagyon jól megy, nagyon szeretem, eddig probléma sem volt vele.
2022. márc. 21. 09:29
 8/9 anonim ***** válasza:

@7, gratulálok hozzá, az már erőben is eleget tud egy jó autózáshoz, a 20i azért mindig kicsit gyengének érződik E36-ban, E46-ban is :)


A legfontosabb ezeknél a régebbi BMW modelleknél, hogy megelőzőleg szervizeld, ne csak akkor, amikor már baj van. Utána kell nézni, mik a jellemző hibák (már most mondom: teljes hűtéskör, főleg vízpumpa!), amiket még a baj előtt jó minőségű alkatrészre cseréléssel kell elkerülni. Ha ezek megvannak, akkor egyébként tartós autók. :) #3 voltam

2022. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, igen, a kritikus típushibák egy részét már ki is javíttattam, pl a hűtést, amit te is mondtál. Ezen felül az összes gyertya, trafó ki van cserélve, a vákuumcsövek nagy része is, szelepfedéltömítés is friss. Ezek mind megelőzésképpen lettek cserélve.

Jelenleg, egy pici olajfolyás van, még annak kell a forrását megkeresni.

2022. márc. 21. 10:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!