Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennyi pénzért lehet a kocsi...

Ennyi pénzért lehet a kocsi hangján és teljesítményén javítani?

Figyelt kérdés
1 év múlva meglesz a jogsim és anyám 1.4 es volkswagen ploját 30-50 000 ből kicsit tuningolnám! Lehetséges ennyi pénzért + teljesítményt kipréselni belőle? És mivel?
2010. aug. 24. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges,semmivel.
2010. aug. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Max. a hangján javíthatsz egy olcsó direktszűrővel és egy olcsó sportdobbal.A teljesítménye ezektől nem növekszik drasztikusan,talán picit harapósabb lesz gázadásra.Ennyi pénzből ne számíts gumit füstölő lóerőkre.
2010. aug. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

50.000 ??

Ebből még egy normális hang cuccot se veszel nem hogy tuningolni ráadásul egy 1,4 es polo-n teljesítmény növelést hogy akarsz elérni 50 ezerért??? xD

2010. aug. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges. A "No fear" matrica, a lángnyelvek és a T***O-s kipufogóvég legalább 15 lóerőt adnak darabonként.

Na, de komolyra fordítva a szót: ennyiből még nem tudsz érdemben elindulni. A tuningolás első fázisa mindig a karosszéria, a futómű és a fékrendszer megerősítése, hogy ki tudd használni a nagyobb teljesítményt. Azt javaslom, errefelé indulj el: ha nem is tuningolsz semmit, csak a kopott-kiverődött gömbfejeket, szilenteket újakra cseréled, illetve fékbetéteket cserélsz és felszabályoztatod a fékdobokat/féktárcsákat (már ha szükséges), kicseréled az elöregedett fékcsöveket valami merevebb falú változatra (egyúttal az öreg, lecsökkent forráspontú fékfolyadéktól is megszabadulhatsz) és beállíttatod a futóművet és veszel rá négy használható gumit (nem kell feltétlenül a gyárinál szélesebb, a gyári méret is jó, ha nem valami Wanli-színvonalú gagyit húzol rá), akkor a gyári teljesítmény megtartása mellett is látványosan gyorsabb lesz az autó. S látod: itt még nem módosítottál semmit a gyári megoldásokon, mégis jobb lett az úttartás, jobban ki tudod használni az autót - de már ennél is bőven túlcsúszol a 30-50.000 Ft-os kereten.

De ha mindenáron teljesítményre és nagy hangra hajtasz, akkor ajánlom a sufnituninggal foglalkozó műhelyek egy év alatt szétrohadó jó hangos hátsó kipufogóbodjait és a parkolóban, OBD-n át feltöltött, ki tudja, ki által írt és ellenőrzött chiptuningot. Biztos nagyon jót teszel vele a motornak és a többi közlekedőnek egyaránt.

2010. aug. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1.4-es polot nem érdemes.. Ami kell rá: sötétítés(bizonylattal), egy szép felni, picit szélesebb gumik, szolid kipufogó, és szerintem szedd le hátulról a feliratokat is. "letisztult forma"
2010. aug. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80-100 ezerért vehetsz chip-tuningot ami egy kicsit dob a kocsi erején. anyának pont 1.4-es pólója van és nekem 1 év múlva lesz jogsim és én hagyom ahogy van, csak veszek rá szép felnit és annyi.
2010. aug. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1.4-es Póló? Add el, vegyél erősebbet.
2010. aug. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Akkor marad ahogy van max valami sport légszűrőt rakok rá meg kipufogót cserélek aztán az jó lesz!
2010. aug. 24. 20:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Hang van teljesítmény nincs. Ebben mi a jó? Mi a jó abban hogy a fél környék azt hallja hogy hazaértél? Nekem a katalizátor hiánya miatt zörög a kpufogó egy kicsit azon vagyok hogy meg legyen csinálva most hogy halk legyen a Cordobám.

Ami tényleg jó ötlet a felni. Az sokat dob már a megjelenésen. Ez tapasztalat mert a téli gumijaim lemez felnin van és rá van dobva egy tárcsadísz nem rossz de jobban náz ki az alu. Sötétísd le B oszloptól hátrafelé de olyan helyen ahol adnak műbizonylatot. Kipufogó vég megint csak hülyeség hisz ekkor belép a hang van teljesítmény nincs rész :P

2010. aug. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
6 év tel el azóta. Mekkora hülyegyerek voltam. 3 éves a jogosítványom, marhára leszarom a tuningot, sőt a vezetést, nem is érdekel. Szerencsére nem lettem az aki anyuci kocsiját mindig elviszi meg rárakja a turbo matricákat :D
2016. máj. 10. 22:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!