Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » V motor a soros ellen. Melyik...

V motor a soros ellen. Melyik a jobb? Miért?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nincs olyan, hogy az egyik jobb lenne, mint a másik.

más a helyszükséglete, más a járás egyenletessége, karakterisztikájában is más a 2 tipus. ki melyiket szereti.


ez olyan mint, hogy borotvált vagy fazonírozott :):P ki hogy szereti :D

2010. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

fazon, a borotvált olyan, mintha egy 8 évessel lennék :D

....jaa, nem ez volt a kérdés. :D


Én mindkettőt szeretem, de pl soros 3-ast nem csípem, V6-ot se, V10 az jó, V12 brutál, V2 & V8 szintén brutál.

De a sorhat a kedvenc, utána a sornégy :D

2010. aug. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet egyértelműen megmondani, melyik a jobb. Nagy hengerszám esetén egyértelműen a V-motorok a nyerők, mert kevesebb hely kell nekik és a rövidebb főtengely merevebb, kevésbé leng, nem hajlamos annyira a törésre.

Ha viszont olyan konstrukciókat nézünk, ahol van értelme a soros és a V-motoroknak is, akkor már más a helyzet. Kéthengeresből a V-motor valamivel kiegyensúlyozottabb, mert nem járnak együtt a dugattyúk (bár ez négyüteműnél nem kötelező, csak a legtöbb sorkettes ilyen) és a hangja is szebb. Négyhengereseknél is szebb a V4 hangja és a nyomatékleadása is egyenletesebb (legalábbis nem zavar be annyira a motor alkatrészeinek tehetetlenségi nyomatéka), de ott a sornégyes valamivel praktikusabb, mert jobb a hűtése, könnyebb javítani. Hathengeres motoroknál pedig a sorhatos kiegyensúlyozottsága példás, a hosszú blokk miatt pedig a tömegközéppontot lehet vele szépen belőni, ezzel szemben a V6-os kisebb helyet foglal és elsőkerékhajtású autókba is beszerelhető.

2010. aug. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
a V motor szebben jár, dinamikusabb, öblösebb a hangja, szebb szerintem a kinézete stb...
2010. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Miért lenne dinamikusabb?
2010. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az hülyeség, hogy dinamikusabb
2010. aug. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
miért lenne hülyeség?!
2010. aug. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok... Miért dinamikusabb egy azonos hengerszámú és hengerűrtartalmú V-motor, mint egy soros motor?
2010. aug. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért mert hülyeség.


Miért lenne dinamikusabb a V, mint a soros?

Ember, te nagyon elvagy tévedve.

2010. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A hengerek V alakban történő elrendezése elviekben jobb, mert egyenletesebb, vagyis "simább" járást eredményez a sorosnál, a jobb tömegelosztás és a tömegkiegyenlítés miatt... viszont kicsit nagyobb a helyigénye (szélesebb a motor) tudtommal csupán ennyi, és nem több!
2016. márc. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!