Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 170 lóerős autó egy tapasztala...

170 lóerős autó egy tapasztalatlan sofőrnek sok?

Figyelt kérdés

Számít ez valamit, vagy függ ettől valami?

Az autó egyébként nem egy nehéz bálna lenne, hanem egy kicsi, könnyű, nyomatékos benzines kocsi.



2021. máj. 5. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Neked minden sok.
2021. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Megkímélhettél volna nyugodtan :)
2021. máj. 5. 20:51
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
1 le / 10 kg körüli arány egy viszonylag erős, de még jól fogyasztó autót ad. 170 le könnyű autóba fölösleges
2021. máj. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem

Ez egyáltalán nem az a teljesítmény mint az ilyen 4-500lovas szupersportkocsik, ami tényleg nagy gyakorlatot igényel. Nem kell mindig tövig nyomni a gázt, rá fogsz érezni hamar mit tud a kocsi.

2021. máj. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Erre most azt mondom ha akarod fog menni, de ha van érzéked a vezetéshez nem okoz majd gondot, ha 300 lóerős lenne azzal sem csinálnál semmi olyat ha csak nem szándékosan az, arra van a kipörgésgátló.

Amit gyakorolni kell az emelkedőn való feljutás, ha ott nagy gázt adsz kiforog a kerék.

Én egy kis Swift-en tanultam, mást sosem vezettem előtte, egy 140 lóerős Civic-et vettem, más harmadik autóját nyúzza 50 év felett, és sosem volt ennyi lóerővel kocsija, én rutintalanul mégis azt mondtam neki ez csak egy szám.

Ha ugyanezt feltennéd motoros verzióban, akkor azt mondanám hogy 204 lóerő vel nagy butaságot fogsz csinálni 201kg-ra levetítve, ugyanis ha ott nem jön ki jól a kuplung használat, lök olyat az egész motor hogy lehet nem bírod egyenesben tartani.


170 lóerő én azt mondom kell is ha beleül téged kivéve 2-3 ember plusz a csomagok, és ugye ha előzni kell, márpedig kell, hiába mondja a legtöbb sofőr hogy azt csak a janik csinálják, akkor csorogjon a traktor után sok km-en.

2021. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

A gázpedál nem digitális, azaz nem kötelező mindig és minden körülmények között padlóig nyomni. Ha pedig nem nyomod padlóig, nem fogja eladni a motor a maximális teljesítményét.

Azaz szerintem nem sok.

Összehasonlításul az én autóm 160Le és 350Nm, 1300 kg-ban. Előzéshez jól jön hogy van egy kis erőtartalék, de egyáltalán nem egy aszfalszaggató vadállat. Egyáltalán nem érzem úgy hogy speciális vezetéstechniaki tudás, vagy több évtizedes tapasztalat kellene ahhoz hogy a mindennapokban elközlekedjen vele valaki.

2021. máj. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Egy 70 lovas autóval is fel tudsz kenődni a fára, a kérdés az,hogy tudsz-e felelősséggel bánni az autóval?!

Amúgy a 170 lóerő még nem olyan nagy teljesítmény, hogy komoly tapasztalat kellene az irányításához!

2021. máj. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Ha tudsz felelősségteljesen gondolkodni, és ezt vezetés közben alkalmazni, akkor nem sok. Egyéb esetben már a 75 is sok. Egy 100 lóerős autónak is 170 körül van a végsebessége, ennek meg 215 körül lehet.

Előzni viszont ezerszer egyszerűbb 170 lóerővel és ha véletlenül rosszul méred fel a távolságot vagy a sebességet egy fárasztó nap után, akkor sokkal könnyebben tudsz belőle gond nélkül kijönni.

2021. máj. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Sőt még jó is. Nem kell mindent pontosan kiszámolnod, kicsit hibázol vagy szerencsétlenkedik valaki körülötted, nyomsz egy kis gázt és már meg is előzted. Először azért óvatosan közlekedj vele, tartsd a szabályokat stb., de szerintem nem hogy nem lesz gond, még jól is jön.
2021. máj. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Mai világban a 170, sőt nagyon a 200 lóerő sem kiemelkedő. Átlag felett van egy hangyaszarnyival.


170 ló azért még nem az a kategória, hogy úristen keresztbe mész, annyira bolod, hogy nem bírod egyenesen tartani.

Aki eldob egy 170 lovas autót és megtöri, az úgyanúgy el fogja dobni a 120 lovasat is...


Vedd meg. Teljesen jó.

Amúgy meg attól megt valami 170 ló, nem kell állandóan nyélgázon közlekedni vele.


Múltkor láttam egy M4-et a kisvárosunkban. Ők is autókáztak, mi is. Együtt mentünk egy darabig, illetve többször összefutottunk. 2 ilyen 18 éves gyerkőc ült benne. Azok nyélgázon mentek abban a 15 percben amég ott voltunk. Minden lámpánál padló, minden kanyarban keresztben, tolták neki mint az ökrök. Majd a parkolótis így hagyták el.

Szóval ők úgy érezték, 450 lóerős kocsival MUSZÁJ idiótán közlekedni. Nem kell :D. Lehet menni normálisan 900 lóerős kocsival is. Csak azért mert valami nem 70 lóerő, nem kell kigyúrni a belét, pláne nem városban, forgalomban.

2021. máj. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!