Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen univerzális hibakód...

Milyen univerzális hibakód olvasót (OBD) ajánlatok házi használatra? Egyáltalán alkalmasak e ezek a 10 ezer forintos olvasók pontos diagnosztikára?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 23. 07:17
1 2
 11/13 krwkco ***** válasza:

#7, #9 és #10 gondolom ugyanaz a személy.

"nagyokos" "google huszárok", "az a majom vagy"

Meglehetősen ellenségesre vetted a figurát. Diagnosztikával foglalkozol és a munkádat félted? Ha jó vagy benne, mindíg lesz kuncsaftod.


A megállapításaiddal nem vitatkozom. Szerintem, ha az olvasó a korábbi hozzászólásaimat elolvassa, bennük van a cáfolat.

2021. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ez nem cáfolat kérdése.

Tudod, ha jön az ügyfél írunk munkalapot. A munkalapra ráirhatom azt is, hogy mil lámpa világít, vagy azt is hogy az ügyfél szerint rosz az egyik hall jeladó. Ha az előbbit írom, megjavítom az autót és garanciát vállalok a munkámra. Ha az utóbbit, akkor megtehetnèm, hogy kicserélek pár jeladót jópénzért, majd visszaadom a kocsit az aktív hibával. Jogilag pattoghatnál nekem, abba egyeztünk meg hogy megjavítom a jeladókat. Hiszen te kész tényekkel jöttél hozzám. Arról nem tehetek hogy tévedtél.

Ha van egy csepp eszed, a hiba jellegét körülírod és a szerviz ennek a hibának az elhárítását vállalja, amire garanciát ad. Ha nem sikerül elsőre, a további hibafeltárás neked nem kerül pénzbe.

Laikusként ne akarj beledumálni más munkájába.

Eleinte fogadtam a hozzád hasonlókat, de hamar leszoktam róla. Nem lehet úgy dolgozni, hogy közben egy óvodásnak magyarázod a pitagorasz tételt.

2021. ápr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 krwkco ***** válasza:

Értem az álláspontodat.

Én nem vagyok a Te ideális kuncsaftod és én sem szívesen kérnék tőled javítást.

Szerviz helyett szerelőhöz járok, aki nem tekint óvodásnak, ha azt kérem, hogy cserélje ki az első lambdaszondát.

De ettől eltekintve a Te általad nyújtott szolgáltatásra is széleskörű igény van, ezért sok elégedett ügyfelet kívánok.

2021. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!