Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorhibát jelző LED kigyullad...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Motorhibát jelző LED kigyulladt, de semmi baja. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sikertelen indítás után kigyulladt az ellenőrző lámpa, hogy meg kell nézetni a motort. Nem csökkent a teljesítmény, nem füstöl, jól indul, semmi panasz. Lehet-e komoly baja, vagy csak egy pillanatnyi hibát jegyzett meg a computer, (mint pl. a légzsákrendszernél is "szokott" ilyet tenni)?

Azért érdekel, mert mennem kellene vele, és kb. egy hétig nem érek rá szervízbe vinni (pláne fölöslegesen).

Daewoo (Chevrolet) Nubira 1.8 CDX a beteg.


2010. aug. 22. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem járnék vele egy napig sem így ,nem ám egy hétig,az országban mindenütt van Sevró szervíz ,bárhol rádugják a kompijukat az autódra
2010. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vedd le fél órára az akkusarut, elvileg elfelejti a hibát.

Ha újra kigyullad irány a szervíz, ha nem akkor tényleg csak valami egyszeri hiba volt.

2010. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja ,vedd le az akku sarut,azt jó eséllyel utána már a rádiót se tudod bekapcsolni többet
2010. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Miért ne tudná?Csak keresse elő a rádió kódját.
2010. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó: Technikai analfabéták kérem ne szóljanak bele technikai kérdésbe. Ha nincs meg a rádió gyári kódja, akkor így járt de az akkusaru levétele tényleg törli az ECU memóriáját. Ha utána is elkezd világítani a Check Engine, akkor valami gáz van a lambda szondával, vagy az ECU-val.
2010. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó a 76%-nak szólt.
2010. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kösz, de most egy "kicsit" összezavarodtam.

1.

Gyári rádiómhoz nem találok kódot, utoljára a szervíz cserélte is garanciaidő alatt, de nem adtak hozzá semmit. Lehet, hogy akkor nincs ilyen védelme?

2.

Úgy emlékszem hogy korábban a légzsákrendszer hasonló "hibája" miatt már levettem a sarut rövid időre, de a LED nem aludt el, szervízben felejtették el vele a figyelmeztetést. Akkor sem volt nagy gond a rádióval, de lehet, hogy csak a rövid idő (2-3 perc) miatt?

3.

Ha cserélni kell az aksit, akkor rendszerint kéri-e a kódot a rádió, erre kell számítani? Mert akkor utánajárok ennek a kódnak.


Köszönöm!

2010. aug. 22. 18:15
 8/11 anonim válasza:

Lehet,h nem leszel okosabb.

Nálam is volt ilyen hiba,nekem CSAK a + sarut kell levenni,hogy törölje a hibajelzést.(nem is jött vissza)

De a rádió nem kért kódot.Viszont ha leveszem a -ot akkor kéri.(én is jól meglepődtem hirtelenjében)

Ez suzuki Liana.Amúgy a hibát nálam is a hirtelen üzemanyag többlet okozta(Káros anyag került a kipufogó rendszerbe)

Szerintem nálad is ilyesmi lehetett.

2010. aug. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az akku cserét már úgy szokták megoldani,hogy egy pillanatra sem szakad meg az autó áramellátása.
2010. aug. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Az éjszaka töltőn olt az akumlátor, ( okok: a nem tölt a generátor kérdésben... )

A rádiót nem próbáltam azóta, számíthatok rá, hogy nem működik a rádióm????

Honnan tudnám a kódot előszedni, használtan vettem az autót ( citroen c3 ) úgyhgy tudtommal semmilyen kódok nincsenek a rádióhoz nekem (gyári clarion ).

2010. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!