Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj szakadás-következm...

Vezérműszíj szakadás-következmények nélkül?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok, a szerényebb árkategóriában.

A vásárlás utáni szokásos vezérlésgenerált kihagynám.

Mely gyártok mely szíjvezérlésű motorjai nem ölik meg a szelepeket fogszakadás esetén?


2010. aug. 21. 18:33
1 2
 11/13 atilis ***** válasza:

Szia!


Én is hasonló cipőben jártam, mint te, ezért vásárlás után én 3 hónapig úgy jártam, hogy nem volt kicserélve a szíj, egy Suzuki Swift-ről van szó.

A szerelő azt mondta, hogy ezek a szíjak, akár 110-120 ezer km-t is elmennek gond nélkül, persze akkor már nagyon illő cserélni. Mivel az előző tulajt nem tudtam elérni, mert kereskedésből vettem az autót. Az órában 194.000 km volt, ezért feltételezhetően egyszer már mindenképpen volt cserélve a szíj, mert kizárt hogy egy szíj elmenjen ennyit. Szóval tudtam, hogy esedékes lenne, de nem mentem vele sokat, mondjuk így is 3 ezer km-t tettem bele a 3 hónap alatt, de bíztam benne, hogy ennyit elmegy. Aztán, amikor kicseréltettem a szíjat, a réginek még nem volt semmi baja látszólag legalábbis, de így már nyugodt vagyok. Amúgy egy olyan 25 ezer ft-ból megvan Suzukira a készletcsere, persze eleinte nekem sem volt rá pénzem, örültem, hogy átírattam...stb.

2011. okt. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
2010-08-21 19:06-os te nagyon elvagy tévedve!2105-ös lada 1300cm3 szíjas annak be vannak zsebelve a dugói a 2107 1500cm3 láncos és nincsenek be zsebelve a dugói!:P
2012. ápr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Megoldás 8 szelepes autót kell venni. Pl: vw 1.6 102 le
2021. aug. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!