Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ideális első autó?

Ideális első autó?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 20 éves vagyok, 1 éve van jogsim.

Olyan autót keresek, aminek viszonylag olcsó a fenntartása, cserébe néha napján lehet picikét nyúzni is. (Ezalatt a sportosabb vezetést értem, és nem a gumifüstölést vagy társait)

Milyen lehetőségeim vannak?

Körülbelül 700-800 ezret szánnék rá, csak az autóra.

Nem szeretnék egyből a mélyvízbe menni a hatalmas autókkal. (Gondolok itt passat, audi stb)

Nem vagyok profi sofőr tekintve, hogy néha vezettem csak, ezért a papír masinákat ki lőném. És ezzel nem a swift ellen szólnék, de azt majd inkább meghagynám munkába járós lehetőségnek.

Méretileg maximum octavia nagyságú autót szeretnék, de az már tényleg a maximum. Na meg ha egyáltalán belefér az árba.

Jöhet benzines, dízel, 1.4, 1.9 a lényeg, hogy ne legyen lomha, nem szeretnék első autónak egy olyat, amit nem élvezet vezetni, hanem idegeskedsz a lomhaság miatt, értitek.

Volvo, VW, Skoda, Seat teljesen mindegy.

Bocsi a hosszúságért.



2021. ápr. 8. 22:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ami előnye, hogy egyedi, az egyben hátránya is mondjuk az alkatrész ellátottság terén. Pár hónapja van meg, szóval nem sok mindent tudok még róla mondani. Nyilván ezek is lassan 20 éves kocsik lesznek, szóval csodát ne várjon az ember. Mi 500-ért vettük, ami mondhatni közepes árnak mondható Carismák közt szerintem, és utána még költöttünk rá 2 kilót. Szerintem ennyi idős autóknál ez normális. Bármit is veszel, valószínűleg kell rá költeni, 1 millió alatti autókat már többek közt azért is adják el, mert nem akarnak már rá költeni. Tegye meg a kövi tulaj. Egyébként a miénk már 300ezer felett futott. De most tényleg ha azt veszed, hogy fél millióért vettünk egy tágas, kényelmes, motorikusan megbízható autót, ami nem is annyira hajlamos a rozsdásodásra, és még egyedi is, szerintem nem volt rossz vétel, de majd az idő eldönti. Engem eléggé megfertőzött. Inkább mint egy sablon Astra. Persze mindenki maga döntse el, mi a prioritása.
2021. ápr. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ên lennék a legboldogabb ha 700 alatt kifognék jó focust 1.6 vagy 1.8-ast
2021. ápr. 9. 00:26
 13/19 anonim ***** válasza:
Golf IV 1.9 TDI
2021. ápr. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
MK1 focus 1.6 esetleg nézhetsz Avensist is 2.0 benzint az haladósabb, ha pedig dízelre van szükséged akkor mondjuk egy 1.9 TDI octavia jó lehet.
2021. ápr. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
65%
Nekem négyes Golfom van 1.6-os. 2 ève van nàlam, azóta nem költöttem rà a kötelezőn kívül. Előtte 4 èvet volt egyik ismerősnèl ès ő is nagyon szerette, csak kapott cèges autót. Pörgős autó, bàr èn csak vàrosban hasznàlom.
2021. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Pörgős a golf 1.6 motorral? Máshol meg azt olvasom hogy borzasztó és mindenképp 1.9 TDI
2021. ápr. 9. 17:10
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha olcsó fenntartásu autot keresel akkor mindenképp Japán autót ajánlanék Benzines motorral.

Nincsenek nagy igényei és elég szépen mennek .

Pl Nissan Almera N16 1.6 benzin vagy 1.4 benzin meglepően jól gyorsulnak mivel könnyű maga az autó. És szinte semmobe nem kerül a fenntartása

2021. ápr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Kivéve az alkatrész. Japánok drágábbak.
2021. ápr. 10. 17:55
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon csekély a kulönbség . Az én nissanomba 24 000 egy kuplung szett. De 4 ezer 4 fekbetét. Nem hiszem hogy egy fordba annyival olcsobb lenne
2021. ápr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!