Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy '67-es Ford Mustang...

Vettem egy '67-es Ford Mustang autót motorhibásan, forgalomból végleg kivonva. Hogyan legyen tovább a felújítás folyamata?

Figyelt kérdés

Azt terveztem vele hogy veszek egy Volkswagen 1.8T motort bele az alkatrészeivel együtt.


1. kérdésem: Ha sikerül összeépíteni az autót az új motorjával akkor forgalomba tudnám helyeztetni?


2. kérdésem: A hátsókerék meghajtást az hogyan tudnám megoldani? Mert ezek a motorok első kerék meghajtáshoz készültek.


Azért döntöttem az 1.8-as Turbós benzines motor mellett mert nekem elég az a 150LE, és fogyasztásilag és adó-ilag is kedvezőbbek az árak mintha helyrehoznám a gyári motorját. Vagyis másfajta motort nem akarok.


Köszönöm a válaszokat előre is!


2010. aug. 20. 22:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
amúgy azt meg pláne nem értem, hogy mi ez a beteges vonzódás az 1,8T iránt. sosem volt egy szenzációs motor...
2010. aug. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Oké, ezen mondjuk én is csodálkoztam, h előbb vette meg, és utána kezd számolgatni, meg tervezni, de attól még ne légy már vele ilyen ellenséges :) Még az is lehet, hogy kap valakitől valami jó tanácsot, és fele annyiba se fog kerülni, mint amit tervezett rá.
2010. aug. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

megvan már a felújításra szánt autó, és annyira elvetemült volt az eredeti ötlet, hogy szerintem szép szóval semmit nem értem volna el. bár szerintem így sem...


ez a projekt meg csak akkor lesz olcsó, ha ingyen szerez bele motort valahonnan. de akkor sem lesz jó autó ami elkészül


nem azért, mert az eredeti V8as bugyborgása nélkül már nem igazi az élmény, hanem azért, mert ha valaha az életben működött volna egy motorcserés autó is, amibe nem a hozzá tervezett motort tették volna, akkor mindenki pár százezerért vett donorkocsikat vezetne, 500 lóerős utólag beleheggesztett motorral.

2010. aug. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Mondasz valamit... Na, de a lényeg, hogy mostmár a stílusod is megjavult :)))


Kérdezőnek sok sikert a dologhoz.. Bár én is inkább elvinném egy szerelőműhelybe, sztem tanácsot (vagy ajánlatot) kérni ingyen is lehet.


Neked pedig jóéjt.. én már nem bírom tovább :)

2010. aug. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Pézzkidobás lenne az egész. Maga az ötlet is butaság, miért nem veszel inkább egy tiszta autót??
2010. aug. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, hogy baromság. A végeredmény nem ford mustang lesz hanem valami kókány vacak, ami még a te szaktudásod mellett életveszélyes is lehet. Én megtudom szerelni a saját autómat, még ha kell le is fényezném, de még így se fogok bele egy ilyen dologba. Vidd el valami szakihoz csináltasd meg a V8-ast és próbáld meg az OT vizsgát. Kapsz a rendszámmal együtt pár kedvezményt.
2010. aug. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Igen! Forgalomba lehet helyezni,kell átépítési engedély.Ha ki van vonva,lehet újra kell fizetni regisztrációs adót.Össze lehet hozni hátsóhajtásra,csak kell egy közdarab a váltó és a blokk közé.(egyszerűbb esetben)ha nem megoldható akkor olyan váltó kell ami passzol a blokkhoz.


Szerény megjegyzésem amit nem basztatásból írok:

A csoki torta csokival,a Mustang pedig a V8-assal az igazi.Én nem kókányolnám,mert így egy guriga taknyot se fog érni.Ha restaurálod,ami ugyan többe kerül akkor akár 6-10milliót is érhet egy 67-es.

2010. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
49%
ladára rárakod a karosszériáját xD
2010. aug. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de egy efféle amcsi izomautónak az élmény javarészét a feleslegesen böhöm nagy vényócas adja. Szvsz semmi értelme nincs egy NÉGYhengeres-t belerakni. Akkor inkább rakj bele egy 1.2-es Lupo dieselt.
2010. aug. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Komárom Esztergom megyében Tatán van egy cég,akik Mustang felújítással foglalkoznak.A tel. számot megnézem,ha érdekel a dolog. Biztos tudnak segíteni..
2010. aug. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!