Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mk3 Mondeom vezérléscsere...

Fizostigmin kérdése:

Mk3 Mondeom vezérléscsere után eszi az olajat,ez normális?

Figyelt kérdés
Üdv. Van egy benzines MK3 Mondeom,2004es. Vásárlás után elvittem szerelőhöz vezérlés (láncos motor) és olajcserére. Azóta 200! km-t tettem meg vele,és megette az összes olajat (elvileg 4.3 l olaj megy bele), és világít a motorkontroll lámpa. Mi lehet a probléma? Lehet hogy a vezérléscserénél csúszott el valami?

2021. ápr. 5. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem függ össze.
2021. ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyébként 200 km alatt, akármilyen rossz álapotú is a motor, 4 liter olajat nem ehet meg. Ez valahol elfolyik, vagy még azt tudom elképzelni, hogy a szervizes csinált olajcserét és elfelejtette feltölteni, de akkor nagy kóklerhez vitted!
2021. ápr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vannak kokler szerelok lehet valamit elk.rt
2021. ápr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ennyi olajnak szerintem is el kell valahol folynia, ha úgy van, ahogy leírtad. Keress folyásnyomokat.
2021. ápr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha elfolyt volna neki az osszes olaj, az auto mar nem menne. Valoszinuleg minimum ala esett az olajszint es a kerdezo nem latja mar a palcan az olajat. Es azt hiszi nincs benne olaj, holott 1 liter hianyzik csak belole.
2021. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak véletlen, töltsd fel és figyeld a szintet utána, olajfolyás jeleit is lehetne vizsgálni meg ha kéken füstöl akkor eszi.
2021. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
AMiatt nem eszi, más lesz a baj.
2021. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amikor elhoztam a szerelőtöl,max jelzésig volt és szép tiszta. Most min alatt van,és fekete. Plusz ha lepadlózom,egy rakás fekete korom jön ki a kipufogóból.
2021. ápr. 5. 14:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem az osszes hianyzik belole hanem 1 liter. Megnezted a km t nem e vitte probautra a szerelod? Mert ha hidegen meghajtotta akkor az hasonlo karosodasokat szokott okozni a motorban. Meg nezd meg a motorszamot nem e cserelte ki a motort rosszra.
2021. ápr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha 1 litert eszik meg 200 kilóméteren,az sem lenne túl rózsás,de sztem annyitól a check engine lámpa még nem világitana. Ha esetleg hidegen letaposta volna a szerelő,az sem egy alkalom után nyírná ki a motort,inkább pár év után.

A motort nem hiszem, hogy kicserélte,de még nem néztem meg. Bár egy szervíz azért nem hiszem hogy meglép ilyesmit. Bőven eleget húznak az alkatrészárakon meg a munkadíjon.

2021. ápr. 5. 14:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!