Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha én vagyok a tulajdonosa az...

Ha én vagyok a tulajdonosa az autónak papíron, de nem vagyok üzembentartó, akkor miért vagyok egyáltalán tulajdonos? (Bővebb lent)

Figyelt kérdés

Na szóval. A szüleim kocsit vesznek és aláíratták velem, hogy az én nevemen legyen. De anyám az üzembentartó.

Miért éri ez meg nekik? Miért nem valamelyikőjük nevén van?

Nem is én fizetnék érte, én pont, hogy eladhatnám.



2021. ápr. 1. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tulajdonos, egy csecsemő is lehet, vagy akár egy cég.

Üzembentartó (ha nem egyezik a tulajdonossal), csak jogosítvánnyal rendelkező személy lehet.

Valszeg a vagyonszerzési illeték miatt kavarnak.

2021. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert anyád fizet mindent az autó után.


Viszont tiéd az autó.

Én arra tudok gondolni, hogy későbbiek folyamán neked szánták, így nem kell külön átiratni.

2021. ápr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
"Nem is én fizetnék érte, én pont, hogy eladhatnám." Tulajdonos magában nem adhatja el az üzembentartó hozzájárulása nélkül.
2021. ápr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3#

Ez az, ami nem igaz.

A tulajdonos akár az üzembentartó beleegyezeése nélkül is eladhatja az autót.

Tudod, vannak az "üzembentartóira vettem autót"történetek, amikor többnyire azért sírnak, mert a tulajdonos kicseszett velük.

A családon belül az ilyen ügyletnek általában adózási háttere van.

Az adóhatóság nem foglalhat le családtag nevén lévő értéket, olcsóbb a kötelező biztosítás, és hasonló gondolatok

2021. ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%

Ajándékba kapsz egy autót és azon gondolkozol miért jó a szüleidnek?

Amellett, hogy lesz egy autód, a bonus-malus is elkezd ketyegni, aminek 10 év múlva nagyon fogsz örülni.

2021. ápr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mivel anyud az üzembentartó így olcsóbb a biztosítás, mintha te lennél az üzembentartó is
2021. ápr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#4: Jogi értelemben nem adhatja el a tulajdonos az üzembentartó nélkül. Az eladáshoz kell a forgalmi, amit az üzembentartó "birtokol". A forgalmi engedély birtokában valóban eladhatja a tulaj külön beleegyezés nélkül, de azzal, hogy az üzembentartó átadja a tulajdonosnak a forgalmi engedélyt, ráutaló magatartással hozzájárul a gépjármű eladásához, mégha külön nem is nyilvánítja ki szóban vagy írásban.
2021. ápr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#5: A bonus nem ketyeg sehova, ha ő nem az üzembentartó, csak tulajdonos. A biztosítási szerződés az üzembentartóra vonatkozik, ő viszi át következő autójára.
2021. ápr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha majd egyszer ő lesz az üzembentartó is egyben akkor A0 ról fog indulni. Jobb lenne már most ha te lennél az üzembentartó mert később olcsóbb lesz a köteleződ.
2021. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem lehetek üzembentartó, nincs jogsim, meg ezt maguknak veszik, nekem semmi közöm a kocsihoz....ezért nem értem, miért csinálják így. Megkérdeztem, de nem válaszolnak.
2021. ápr. 2. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!