Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alufelni javítás gittel vagy...

Alufelni javítás gittel vagy fémragasztóval?

Figyelt kérdés

Van 1-2 kisebb padkázások az alufelnimen és azt szeretném minimálisan kijívítani. Elsősorban a kétkomponensű gittet hallottam és az is van jobban elterjedve. Azonban aprócska városkámban ilyet nem találni és nem akarom most a rendeléssel + kiszállítással húzni az időt.

A boltban helyette egy bizonyos VE Titanium Epoxy nevű kétkomponensű(?) fémragasztót ajánlották.

Kérdésem az, hogy mivel ez kevésbé elterjedt, mik a tapasztalatok? Nem esik le egy idő után?

Érdemesebb lenne megvárni a szállítást, +2 ezerrel többet fizetni a szállítás miatt a gittel, mint ezzel a ragasztóval?



#alufelni #gitt #fémragasztó #kétkomponensű gitt #alufelni javítás
2021. ápr. 1. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg erősebb, keményebb, mint a sima gitt, tehát a célnak még jobban megfelel.
2021. ápr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

polírozás nem segítene valamelyest? A ráhordott anyag előbb-utóbb leesik..


Szerintem.

2021. ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Igen én is így vagyok vele, hogy nem fog örökké tartani. De sajnos a polírozás már nem segít. És nem is nagyon érdekel az esztétikája a felninek, de úgy veszem, hogy a semminél jobb. Illetve, ahol megsérült gondolom előbb-utóbb nagyobb valószínűséggel rozsdásodna esetleg.


Köszönöm a válaszokat! Kipróbálom akkor a ragasztót.

2021. ápr. 1. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz a fémragasztóhoz hozzátapad az alapozó festék?

Én gittel csinálnám, nincs értelme beton-kemény ragasztót csiszolgatni, ha úgysincs az elemnek teherbíró szerepe. Egyébként festékmaró, alapozó, színfesték és lakk már mind megvan? Mert együtt berendelve nem lenne vészes a postaköltség.

2021. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3: alufelni nem rozsdásodik
2021. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!