Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra f 1.4 8szelepes...

Opel astra f 1.4 8szelepes autóm van elég gyenge szegényke ha motor cserélek benne az megoldtható hivatalos úton? úgy ahllotam cska feketén lehet motort cserélni benne. Mibe kerül?

Figyelt kérdés
opel astra f gsi 2.0 16v,opel calibra 2.0 8v vagy opel omega 3.0 mv6-os motorra gondoltam...ezeket bele lehet rakni?váltó stb...az omega hátsó ekrekes ha jól tudom az gond?
2010. aug. 19. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak típusazonos motort tehetsz bele hivatalosan,és talán a motor belerakása drágább lenne mintha vennél egy komplett autót amiben erősebb a motor...
2010. aug. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az Omega MV6-osával bizony lesznek bajok... Ugyanis az, hogy hátsókerekes, magával hozza azt is, hogy hosszanti beépítésű. Tehát keresztben beépítve bizonyos elemek lehetetlen szögben fognak állni. Például a leömlők a keresztmotoros autóknál a blokkhoz simulva a kartert célozzák, a hosszmotorosaknál a motor mellett mennek el, de nem húzzák közel őket, a vízcsövek sem biztos, hogy jók lesznek... A gyári váltóra sehogyan sem tudod rátenni, az Omega-váltó pedig kardános hajtáshoz készült, ehhez nem jó.

A kisebb, kétliteres keresztmotoroknál már van esély arra, hogy sikerüljön az átalakítás, de célszerű lenne azokat is váltóval és differenciálművel együtt beépíteni, mert könnyen lehet, hogy az 1.4-es motor váltója és differenciálműve túl rövid a nagyobb motorokhoz: a fogyasztás az egyekbe szökik, az autó bömböl, de menni nem nagyon akar...

Egyébként a motorcsere megoldható hivatalosan is, ehhez igazolnod kell az új motor eredetét (ez biztos) és - ha jól emlékszem - öszeépítési engedélyt kell kérned. Az is lehet, hogy átalakítási kell, erre már nem emlékszem, majd valami nálam okosabb felvilágosít. Jó sokba kerül, de ha ez minden álmod, megoldható...

2010. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én max 1.6-ig próbálkoznék vele, afölött túl sok mindent kellene cserélni.
2010. aug. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem is astrám van, 1.4 se, tehát hengerenkénti injektoros, 82 LE, ezzel nincs gond, megy mint a távirat, esetleg egy ilyennel próbálkozz, kábelezés, computer csere, esetleg a váltó, a legtöbb dolog passzolhat.
2010. aug. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
úgy tudom hogy a calibra 2000-es 8 szelepes motort beletudnám rakni...mert minden ugyan úgy van és a calibra f16-os váltóját is hozzátudom rakni...de viszont az olyan 116le de 8 szelepes nem eszik annyit mint a 16 és aztmondják elnűhetetlen motor..de ha az alap f14-es váltót hayom benne úgfy is emg lehet oldani annyi hogy rövidebb váűltó és olyna mintha erősebb autóba ülnék..így halottam..ráadásul most a calibra motort váltróval,gyűjtással,kábelkötegekkel szervóval mindennel együtt ami kell hozzá..ismerősöm eladja 50000ft-ért...és az bőven megéri szerintme de még mit tkellene fizetni??meg ha megálílt a rendőr stb milyne hivatalos útja van ennek?
2010. aug. 20. 19:36
 6/7 A kérdező kommentje:
firgalomba stb hogy helyezem?
2010. aug. 20. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen új műszaki kell utána,amit nem csinálnak meg ha nem típusazonos a motor!Talán forgalmi is,de ebben nem vagyok biztos,és persze biztosítás is új kell,hiszen erősebb autóra drágább.
2010. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!