Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ablak légterelő megéri?

Ablak légterelő megéri?

Figyelt kérdés
Klíma nélkül nem túl viccesek a nyarak, de lehúzott ablaknál nagyon bever a menetszél. Utólag felrakott légterelő megéri? Mennyit használ? Elég drága, szóval nem tudom van-e értelme kiadni rá.
2021. márc. 24. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az csak zsigulin néz ki jól.
2021. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%

Bever a menetszél? Utólag felrakott légterelő? Ergó "elvileg" nem ver be a menetszél. Akkor mivel hűtöd az autót? :D. Saját farkába harap a kígyó.


Van egy problémád, nyáron meleg van. Oké. Szar a klímád. Oké. Lehúzod az ablakot, jöjjön be egykis menetszél, ami hűt. Tiszta sor. Rájössz, hogy zavar a menetszél, úgyhogy azt akarod, hogy ne legyen menetszél. Feltennél Szélterelőt. Onnantól kezdve ugyanúgy meleg lesz bent nem? Visszatérsz a kiindulási ponthoz:D.


Most akkor kell a menetszél, vagy nem kell a menetszél? :D

Ez lenne a teória.


Nem volt még szélterelőm, mert annyira ronda, hogy inkább halnék meg a kocsiban a melegtől. Amúgy eddig akitől hallottam, azt mondják hogy szart sem ér.


Amúgy meg pro tippek következnek:

- le is lehet húzni az ablakot félig. Vagy háromnegyedig.

- le lehet húzni az anyós oldalit is! WOW!

- Le lehet húzni a hátsókat is, ha van! WOWWOW!


Városban meg el nem hiszem, hogy annyival közlekedsz, hogy zavaró menetszél keletkezzen.

2021. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2 honnan veszed hogy városban megy.


Egyébként ez olyan paradoxon amit leírtál a széllel, mint a vészstop-gomb.


Ugye nagynak kell lennie és könnyen elérhetőnek, jól láthatónak.

Így született a nagy piros gompa alakú vészkapcsoló, aminek mindenki nekiment véletlenül, így elkezdték keretekkel körbeépíteni, hogy a könnyen elérhető gomb mégse legyen annyira könnyen elérhető.

2021. márc. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem mondtam hogy városban megy. Nyilván megy máshol is. Csak városban ez pl tökre nem aktuális :D.


A vészstopról meg annyit, hogy akaratom ellenére épp tegnap ütöttem le egyet a hátammal a termelésben. :D

2021. márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A légterelő egy hasznos funkció. Ha fel van téve, akkor annak széléig lehúzott ablaknál nem ver be a menetszél, se az eső, viszont jár a levegő.

Valaki szerint hülyén néz ki, más szerint meg hasznos és leszarja.

Az, hogy elég drága, relatív, mert szerintem 8-10 ezer egy pár, ami nem sok szerintem.

2021. márc. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

#2: vagy nem vezetszy vagy nem láttál még légterelőt.

Szerintem hasznos.

2021. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#2: most komolyan ilyen hülye vagy, vagy csak játszod magad? Nyáron ha mész országúton, esetleg autópályán tűző napon klíma nélkül, két lehetőséged van. Vagy megdöglesz, vagy lehúzod az ablakot. A ventilátort ilyenkor értelmetlen bekapcsolni, mert abból is 50 fokos levegő jön. Ha lehúzod, akkor már 100 körüli tempónál egyrészt mindent elnyom a szélzaj, másrészt ha magadnál húzod le, egyenest az arcodba jön minden. Engem például talált már el menet közben felcsapódó kavics is az arcomon, ami kis híján a szememet kivitte. Másrészt minél kevésbé húzod le, annál zajosabb, mert annál nagyobb sebességgel jön be, viszont ha jobban lehúzod, az meg már egyszerűen sok.


Ha nincs elektromos ablakemelőd sem, akkor meg nyújtózkodnod kell állandóan ha nem bal elől akarod csak lehúzni, ami menet közben ugye elég szar, már pedig nyáron nem sokat ér, ha csak egy ablakot húzol le. Arról nem is beszélve, ha elered az eső, és mellette meleg is van. Nem hagyhatod lehúzva, mert minden beázik, de olyan szinten bepárásodsz ha nem szellőztetsz, hogy az kegyetlen.


De most komolyan, szerinted teljesen ugyanaz, ha nem egyenest a pofádba ver a szél, mintha teljesen fel lenne húzva az ablak? Javaslom egyszer üljél bele egy teljesen fapados autóba, és próbáld ki milyen.

2021. márc. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A légterelő akkor ér valamit ha az ablakot résnyire húzod csak le hogy valami friss levegő bemenjen, esetleg ha esik az eső, az autódban pedig fülledt meleg van akkor praktikus mert ha résnyire lehúzod akkor megy be a friss levegő és nem ver be az eső sem. Erre jó a légterelő. Én egyébként tökéletesen megvoltam enélkül az előző autómnál. Szerintem ocsmányul néz ki, a jelenlegi autómat úgy vettem meg hogy az rajta volt, gondoltam ha már fent van egyenlőre marad mert tudtam hogy vannak helyzetek amikor jó az ha van, és bizony nem bánom hogy nem vettem le mert amint írtam szakadó esőben nyáron résnyire letekerve jön be a friss levegő és nem ver be az eső sem. Klímázni csak annyira szoktam hogy havonta egyszer bekapcsolom hogy picit megjárassam, meg nyáron ha hosszabb útra megyek akkor használom, de akkor sem folyamatosan csak annyira hogy az átforrósodott autót picit lehűtse max 40 percig esetleg 1 órán át használom, aztán lekapcsolom ablakokat résnyire letekerem hogy jöjjön be egy kis friss levegő, főleg ha olyan helyen járok ahol többnyire fák vannak és ennyi.
2021. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én próbáltam SX4-re rakni.

Előny: esőben picit le lehet engedni és nem jön be a víz. Résnyire nyitott ablaknál nem csap be a szél

Hátrány: korlátozza a kilátást (hiába áttetsző)

2021. márc. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor magyarázzuk meg a hombshitás szárnyak létjogosultságát is. :)
2021. márc. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!